Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

5 dôvodov, prečo sa iPhone 7 oplatí aj v roku 2021

Aj napriek tomu, že spoločnosť Apple vydáva každoročne nové modely svojich iPhonov, tie staršie stále ostávajú na trhu a tešia sa veľkej obľube. Je na mieste položiť si otázku, či je lepšie kúpiť starší model za rozumnú cenu, alebo radšej investovať do najnovšieho zariadenia. Pozreli sme sa na niekoľko dôvodov, prečo sa iPhone 7 oplatí aj v roku 2021.

Široká škála farebných prevedení

Farebné prevedenie vytúženého smartfónu dokáže často zavážiť pri samotnom výbere. IPhone 7 stále zoženiete v piatich dostupných farbách, a to striebornej, zlatej, ružovo-zlatej, čiernej a lesklej čiernej. Zatiaľ čo jeho nástupcovia, napríklad iPhone 8 alebo iPhone X, už takouto širokou škálou nedisponujú. V prípade, že farbu svojho smartfónu radi neustále meníte alebo prispôsobujete aktuálnej nálade, aj ružovo-zlatý telefón dokážete behom chvíľky zmeniť na niečo elegantnejšie, prípadne bláznivejšie, vďaka obalu na iPhone 7.

Šikovný dizajn

IPhone 7 je jedinečný aj vďaka svojmu praktickému dizajnu, pretože je o niečo tenší a ľahší ako novšie modely. Tento fakt ocenia predovšetkým tí, ktorí túžia po šikovnom pomocníkovi, s ktorým sa jednoducho manipuluje aj jednou rukou.

Pôsobivý displej

Aj keď sa v poslednej dobe veľa diskutuje o OLED displejoch, ktoré spoločnosť Apple zasadila do legendárneho iPhonu X, iPhone 7 disponuje LCD displejom so sýtymi farbami a vynikajúcim kontrastom. Vo viacerých porovnaniach zo sveta displejov sa dokonca zistilo, že LCD displej tohto modelu je najlepší na trhu. Svoje o tom vie aj webová stránka DisplayMate špecializujúca sa práve na testovanie displejov. Tá LCD displej iPhonu 7 vyhodnotila ako najlepšie LCD-čko, aké kedy testovala.

Home button

V prípade, že nie ste pripravení na novinky v podobe Face ID, prípadne na nové gestá pri navigácii iOS 12, starý dobrý iPhone 7 by mohol byť pre vás to pravé. Tento model je totiž stále vybavený klasickým snímačom odtlačkov prstov umiestneným na tlačidle Home button. Vyhnete sa tak možno zdĺhavejšiemu zvykaniu na novšie funkcie.

Ohromujúci fotoaparát

Je pravdou, že všetky smartfóny od spoločnosti Apple sú vybavené fotoaparátmi, ktoré dokážu zhotoviť skutočne pôsobivé fotografie a videá. Inak to nie je ani v prípade iPhonu 7, ktorého fotoaparát je len o kúsok horší v porovnaní s jeho mladším bratom – iPhonom X.

Síce sa fotoaparáty každým rokom vylepšujú a vývojári pracujú na tom, aby boli fotografie zhotovené telefónom porovnateľné s fotografiami z drahých fotoaparátov, iPhone 7 sa v tomto prípade skutočne nemá za čo hanbiť.

Nech už sa pre kúpu tohto modelu rozhodnete z akýchkoľvek dôvodov, čip A10 je dôkazom toho, že ide o smartfón so špičkovým výkonom, ktorý zodpovedá prísnym štandardom spoločnosti.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*