Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Tipy na aktivity pre všetkých milovníkov outdooru

Sme síce krajinou bez mora, takže za typickými letnými dovolenkami trávenými niekde na pláži musíme chodiť do zahraničia, ale pokiaľ ide o rôzne outdoorové aktivity aj na Slovensku je z čoho vyberať. Chcete niekoľko tipov? Čítajte ďalej.

 

Najdlhší visutý ferratový most na Slovensku

 

Keď sme spomenuli dovolenky pri mori, ako ste na tom s lietaním? Nerobí vám problém let na dovolenku ani absolvovanie vyhliadkového letu lietadlom? Tak v tom prípade sa výšok určite nebojíte a môžete vyskúšať najdlhší visutý ferratový most na Slovensku.

Tento most je súčasťou ferraty Komín, ktorá sa nachádza zhruba 10 km od Kremnice. Meria 78 m a nachádza sa vo výške 45 m. Ak ste si doteraz nemysleli, že prejsť cez most môže byť adrenalínovou úlohou, na tomto moste na to prídete.

 

Prvá slovenská ferrata

 

Pri ferratách ešte ostaneme, ale tentokrát sa presunieme na prvú skutočnú ferratu na Slovensku, ktorú len pomerne nedávno, v roku 2013, vybudovali dobrovoľníci Horskej záchrannej služby (z čoho je odvodený aj jej názov: HZS). Nachádza sa neďaleko Martina a delí sa na dva varianty: ľahšia trasa úrovne B a ťažšia úrovne C.

 

Lanové centrum aj pre rodiny s deťmi

 

Ďalší z našich tipov sa nachádza v lyžiarskom centre Malinô Brdo pri Ružomberku. Áno, nezabudli sme, že máme leto, veď sa nejdeme lyžovať. Okrem lyžiarskych vlekov sa tu totiž nachádza aj najväčšie lanové centrum na Slovensku, ktoré vám umožní liezť v korunách stromov. Nájdete tu až 8 trás rôznej náročnosti. A keďže jedna z tých trás je určená deťom, zabavia sa tu celé rodiny.

 

Obľúbené miesto nielen bratislavských lezcov

 

Aj posledný tip sa bude týkať lezenia. Tentokrát však pôjde o niečo pre tých, ktorí chcú zažiť skutočné lezenie. Ak ste sa v tom našli, mali by ste zamieriť na hrad Pajštún, ktorý sa nachádza približne 20 km od nášho hlavného mesta.

Vápencové bralo Pajštúna totiž patrí k často vyhľadávaným a veľmi obľúbeným lezeckým oblastiam na Slovensku. Nemusíte sa však báť, že ide o niečo výlučne pre špičkových lezcov. Viac ako 60 trás rôznych náročností je vhodných nielen pre skúsených, ale aj pre začínajúcich lezcov.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Ravil Sayfullin / Stock.adobe.com

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*