Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Najlepšie inteligentné športové hodinky – recenzie, rady a tipy

športové hodinky

Každé ročné obdobie prináša rôzne druhy outdoor, ale aj indoor športových aktivít. Plávanie, surfovanie, behanie, bicyklovanie, lyžovanie, turistika… Či už ste profesionálny športovec alebo len príležitostný sezónny bežec či lyžiar, okrem vhodného oblečenia by ste nemali zabúdať aj na športové doplnky, akými sú inteligentné športové hodinky.

Športové hodinky sú dnes už nesmierne sofistikovaný nástroj, ktorý vám okrem času a dátumu zaznamenáva aj váš tep, rýchlosť pohybu, počet prejdených km atď. Vďaka inteligentnému spárovaniu s mobilným telefónom si na týchto šikovných zariadeniach viete pozrieť prichádzajúcu správu či hovor, zaznamenáva to vašu aktuálnu polohu, meria spánkovú aktivitu a mnoho ďalšieho.

Kvalitné a štýlové hodinky za super ceny? Skúste Trendhim.sk

Recenzie športových hodiniek

Prinášame Vám prehľad najlepších športových inteligentných hodiniek na trhu. Trh ponúka široký sortiment produktov. My sa pokúsime pomôcť Vám pri ich výbere a v správnom zorientovaní.

Pánske a dámske športové hodinky s GPS

Hľadáte konkrétne pánske či dámske športové hodinky? Zabudnite na rozdeľovanie. Dnes sú už všetky hodinky v kategórii unisex. Je teda len na Vás, akému dizajnu či parametrom dáte prednosť. Mnoho značiek dnes vyrába náramky vo viacerých farbách alebo displeje vo viacerých veľkostiach, takže si môžete vybrať to, čo sa Vám páči. Ale nezabúdajte popri dizajne dobre zhodnotiť aj výkonnosť a praktickosť hodiniek.

Športové hodinky SUUNTO 9 Baro

Najžiadanejšie športové inteligentné hodinky. Špičková svetová fínska značka SUUNTO predstavuje svoj klenot medzi hodinkami – SUUNTO 9 Baro. Tieto hodinky majú systém na spracovanie spotreby batérie a tiež automaticky upozorňujú na zníženie spotreby, ďalej systém FusedTrack, ktorý znižuje nároky GPS na spotrebu batérie.

Na meranie efektivity tréningu slúži technológia Peak Training Effect, pre presné tempo systém FusedSpeed, meranie výkonu, tepovej frekvencie, výpočet spálených kalórií, nastavenie cieľovej hodnoty, športový denník, plánovanie tréningov, monitorovanie spánku… Výhod je nespočetne. Hodinky majú dotykový LED dispej, sú vodotesné do hĺbky 100 m, vibráciou upozorní na prichádzajúci hovor či SMS.

Športová elegancia pre náročných
Športové hodinky SUUNTO 9 Baro

 • vyrobené vo Fínsku
 • Bluetooth prepojenie s telefónmi podporujúcimi iOS alebo Android
 • 4 režimy spotreby batérie
 • GPS systém s možnosťou krokovej navigácie
 • snímač tepovej frekvencie vstavaný v zápästí
 • kompas, výškomer, barometer…
 • 24/7 monitorovanie denných aktivít
 • monitorovanie pokojovej tepovej frekvencie
 • vhodný pre vodné športy do hĺbky až 100 m

button

Športové hodinky POLAR Vantage V Titan HR

Tieto exkluzívne viacúčelové hodinky sú určené pre náročných a profesionálnych športovcov. Titánové telo, integrovaná GPS, špičkový optický snímač tepovej frekvencie. Technológia Running Power umožňuje zmerať silu bežeckého výkonu bez použitia externého snímača.

Moderný dizajn a bohaté funkcie
Športové hodinky POLAR Vantage V Titan HR

 • odľahčený model s titaniovým telom
 • monitorovanie dennej aktivity
 • monitorovanie spánku Sleep PlusTM
 • nepretržité monitorovanie tepovej frekvencie
 • inteligentné meranie počtu spálených kalórií
 • tréningové profily pre viac ako 130 športov

button

Systém Training Load Pro určuje tréningové vyťaženie podľa nameraných údajov, monitoruje záťaž srdcovocievneho systému. Hodinky tiež monitorujú celodennú aktivitu, vrátane spánku, samozrejmosťou je aj budík. Na výber máte viac ako 130 športových profilov. Výdrž batérie je 40 hodín, sú vodeodolné do hĺbky 30 m.

 

Inteligentné hodinky Fitbit Versa Lite Lilac/Silver Aluminum

Elegantným dotykovým fitness hodinkám sa určite poteší menej náročný používateľ, ktorý vyžaduje slušný balík funkcií za rozumnú cenu.

Tieto hodinky majú na výber viac ako 15 športových profilov, sú vodotesné do hĺbky 50 m, systém na zaznamenávanie celodennej aktivity, tepovej frekvencie či spánku. Vďaka SmartTrack automaticky rozoznajú športovú aktivitu a vyhodnocujú záznamy. Po pripojení k telefónu máte prístup k GPS.

Voľba číslo jedna pre ženy
Športové hodinky SUUNTO 9 Baro

 • monitoring spánku
 • kontrola dýchania
 • sledovanie menštruačného cyklu
 • meranie tepu zo zápästia
 • dlhodobé hodnotenie telesnej kondície
 • vodoodolnosť – Hodinky sú odolné do 50 m
 • hodiny, stopky, budík, kalendár, deň v týždni
 • prístup k GPS na mobilnom telefóne

button

Tieto hodinky sú výbornou voľbou pre ženy, keďže obsahujú program na sledovanie menštruačného cyklu a môžete si vypočítať aj obdobie ovulácie. Hodinky zaznamenávajú kroky, prejdenú vzdialenosť, čas strávený aktívnym pohybom, spálené kalórie a všetky výsledky ukladajú do aplikácie Fitbit. Na jedno nabitie vydržia 5 dní.

 

GPS hodinky TomTom Spark Fitness Music

Užitočnosť a zábava. To kombinujú hodinky TomTom Spark Fitness Music. 3GB interné úložisko pojme aj 500 piesní. Okrem toho ponúkajú klasické funkcie ako zaznamenávanie dennej aktivity, tepovej frekvencie, spálených kalórií, prejdenej vzdialenosti. Taktiež sleduje polohu pomocou GPS. Pri spárovaní s mobilným telefónom vás upozorní na prichádzajúci hovor či SMS.

Môžete si vybrať z 50 prednastavených tréningových plánov pre beh alebo cyklistiku. Hodinky sú vodotesné do hĺbky 40 m. Výdrž batérie pri sledovaní denných aktivít je až 3 týždne. Pri plnom využívaní GPS a počúvaní hudby vydržia hodinky 5 hodín.

Inteligentné náramky

Inteligentné náramky sa od športových hodiniek líšia dizajnom, cenou a funkciami. Športové náramky sú v porovnaní so športovými hodinkami lacnejšie a nenápadnejšie. Majú decentný vzhľad a obsahujú menej funkcií. Určené sú pre nenáročných užívateľov.

Vyberte si z najlepších inteligentných náramkov!

 GARMIN VIVOSPORT OPTIC LIMELIGHT

button

Apple Watch Series 4 GPS

button
Garmin vivoActive Black Optic button

Fitbit Inspire HR Black

button

Fitbit Charge 3

button
POLAR LOOP 2 button

Fitness náramok Fitbit Inspire HR Black – náramok meria tepovú frekvenciu, fázy spánku, spálené kalórie. Vyhodnocuje vašu dennú aktivitu a pomocou aplikácie vám navrhne vhodnejšiu životosprávu a fyzickú aktivitu. Pomocou mobilu má prístup k GPS, je vodotesný do hĺbky 50 m a vydrží až 5 dní bez nabitia. Obsahuje viac ako 15 športových profilov.

Fitness náramok POLAR LOOP 2 – má elegantný štýlový dizajn, ktorý pôsobí priam ako módny doplnok. Skrýva však v sebe radu funkcií – poskytuje informácie o vašej aktivite a upozorní vás na nečinnosť, meria kroky, vzdialenosť, tep, spálené kalórie či spánkovú aktivitu. O notifikáciách vás upozornia vibrácie. Výdrž batérie je až 6 dní.

Športtestery – hodinky na behanie

Dnes sa už rozdiel medzi športtestermi a športovými hodinkami značne stiera. Ale to, čím môžeme tieto dva športové doplnky oddiferencovať je fakt, že športtestery sú prednostne určené na zaznamenávanie tepovej frekvencie, času a vzdialenosti pri behu. Inými slovami by sa dalo povedať, že športtestery sú hodinky na behanie. Dnes však už majú širokú škálu využitia a rozdiely nie sú také markantné. Využiť ich môžete pokojne aj na bežeckom páse.

Vyberte si z najlepších športtesterov!

Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro Amber

button

SUUNTO 9 G1 LIME

button
 POLAR Vantage V Titan HR button

POLAR Vantage

button

GARMIN FORERUNNER 645 MUSIC

button
Garmin Forerunner 245 Music button

Športtester Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro Amber  – snímač tepu, barometer či búrkový alarm prinášajú hodinky fínskej značky SUUNTO. Hodinky sú vodotesné do hĺbky 100 m, výdrž batérie je 10 hodín pri najväčšej záťaži.

Hodinky disponujú systémom Powersaving a dokážu ušetriť batériu a vydržať až 40 hodín v pohotovosti. Ďalšími benefitmi sú GPS, výškomer, kompas, počítadlo krokov, svetový a miestny čas a iné. Súčasťou balenia je aj hrudný pás.

Športtester TomTom Runner 3tento športtester bude zároveň vašim osobným trénerom. Môžete si navoliť vlastné tempo, vzdialenosť, čas trvania alebo počet opakovaní určitého cvičenia. Hodinky majú v ponuke viac ako 50 prednastavených tréningov pre beh či cyklistiku.

Po napojení na mobilný telefón pomocou Bluetooth vás športtester upozorní na prichádzajúce hovory a SMS. Samozrejmosťou je aj GPS prístup. Hodinky sú vodotesné, výdrž akumulátora je 3 týždne pri sledovaní aktivít, pri využívaní GPS až 11 hodín.

Lacné športové hodinky

Výrobcovia sa snažia vyhovieť požiadavkám každej kategórie spotrebiteľov, a preto sú dnes dostupné aj lacné športové hodinky vhodné pre nenáročných užívateľov, ktorí chodia napríklad rekreačne behať a nepotrebujú smart hodinky nabité funkciami.

Hodinky Sigma SC 6.12 – športové hodinky so stopkami, zobrazovaním času, veľkým podsvieteným displejom, vodotesné. Bez možnosti merania srdcovej frekvencie. Poskytujú záznam až 99 odbehnutých kôl, vyhodnocujú najrýchlejšie kolo a majú pamäť pre 7 tréningov. Ideálne na beh, chôdzu s palicami či cyklistiku.

Základné parametre – na čo sa sústrediť pri výbere hodiniek

Pre správny výber športových či inteligentných hodiniek by ste mali brať do úvahy viacero parametrov. Pri množstve rôznych modelov, ktoré súčasný trh ponúka, nie je vôbec jednoduché zorientovať sa. Predovšetkým je potrebné mať jasno v tom, čo od športových hodiniek očakávate a ktoré funkcie sú pre vás prioritou. Ideálne je mať vopred stanovený rozpočet a v rámci tohto rozpočtu nájsť tu správnu alternatívu. Vybrali sme pre vás hlavné parametre, ktoré pri výbere inteligentných hodiniek zohrávajú rolu.

Operačný systém

Smart hodinky sú fantastický pomocník, ale hlavne doplnok k vášmu smartfónu. Preto si pred kúpou športových hodiniek dajte pozor, aký operačný systém obsahujú, a teda či budú kompatibilné s vašim zariadením. Na trhu sú hodinky, ktoré rovnako dobre spolupracujú s OS Android ako aj iPhone. Niektoré hodinky však podporujú iba jeden z nich a určite nechcete minúť veľa peňazí na hodinky, ktoré nebudete môcť naplno využiť.

Materiál

V ponuke je široká škála materiálu od plastu, polyuretánu, cez oceľ, hliník, keramiku. Ramienka môžu byť z plastu, kože, silikónu, nylonu či textilu. Vopred preto zvážte, čo preferujete nielen z hľadiska dizajnu a príjemnosti materiálu, ale aj z hľadiska životnosti. Voľte taký materiál, ktorý bude odolný voči zlému počasiu, oderom, pádom či nárazom. Povrchové sklíčka sú prevažne z plastu, drahšie a kvalitnejšie modely majú minerálne, safírové či gorilla sklá, ktoré sa používajú aj pri výbore displejov smartfónov.

Displej

Vyberajte si taký displej, ktorý je dostatočne čitateľný pri pohybe a pri zmene svetelných podmienok. Nečitateľnosť vás nesmie obmedzovať v športovej aktivite. Okraj hodiniek by mal prečnievať nad úroveň displeja tak, aby ho chránil pred poškodením v prípade pádu na zem. Inteligentné hodinky strednej a vyššej triedy majú spravidla odolné a trvácne sklá displejov.

Výdrž batérie

Výdrž batérie veľmi úzko súvisí s poskytovanými aplikáciami a programami, ktoré hodinky obsahujú. Väčšinou platí, že čím viac funkcií, tým kratšia výdrž akumulátora. To je však pochopiteľné. Preto si musíte sami zvážiť, v akej miere chcete hodinky využívať. Niektoré potrebujete nabíjať každý deň, iné vám v základnom režime vydržia nabité aj tri týždne.

Vlastnosti a funkcie

Športové hodinky, inteligentné náramky aj športtestery ponúkajú celý rad funkcií a vlastností. Základný balíček obsahuje počítadlo vzdialenosti, srdcovej frekvencie, spálených kalórií, stopky či budík. K týmto funkciám sa potom nabaľujú ďalšie rozšírenia ako monitorovanie celodennej aktivity, spánkového režimu, prednastavené športové profily, tréningové plány, možnosť pripojenia k hrudnému pásu, pripomienkovač, barometer, výškometer, monitoring záťaže, šetrič batérie atď. Opäť je len na vašich osobných preferenciách, čo od hodiniek vyžadujete.

Vodotesnosť

Väčšina športových hodiniek vám vodotesnosť do určitej hĺbky sľubuje. Všimnite si či obsahujú aj potrebný certifikát, ktorý tú vodotesnosť zaručuje. Štandardne sú hodinky vodotesné do 30 m, 50 m, 100 m. Pokiaľ sa teda profesionálne nevenujete hĺbkovému potápaniu, hodinky by vám pri plávaní v bazéne, jazere či mori mali bez problémov vydržať. Športové hodinky môžete teda hravo využiť aj pri paddleboarde.

Veľkosť a hmotnosť

Mnoho užívateľov využíva športové hodinky celodenne, dokonca aj počas noci, nielen na šport. Preto pri kúpe myslite aj na tento aspekt. Kúpte si také športové hodinky, ktoré vám na zápästie dobre sadnú. Remienok by vás nemal príliš tlačiť ani byť voľný. Veľkosť hodiniek voľte tak, aby na vašej ruke nevyzerali mohutne. To platí najmä pre dámy. V prípade, že máte alergie na určité druhy materiálov, myslite nato aj pri kúpe hodiniek.

  Vložte komentár

  Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*