Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

5 výhod, ktoré vás presvedčia ku kúpe SUV

Hľadáte vhodné auto pre vás, no neviete si zo všetkých možností vybrať? V prvom kroku musíte rozhodnúť, ktorý typ vozidla si zaobstaráte. Ak hľadáte praktickosť, SUV je správnou voľbou. Ich zvýšenú popularitu potvrdzuje aj fakt, že sa do ich výroby pustili aj tradičné športové značky automobilov. Prečítajte si, prečo je výhodné vlastniť takéto vozidlo.

Čo znamená skratka?

Skratka SUV znamená sport utility vehicle, teda športové úžitkové vozidlo. Tradične sa vyznačujú vyšším podvozkom, pohonom všetkých štyroch kolies a zdolajú aj ťažší terén. Označenie SUV zahŕňa širokú škálu vozidiel s pohonom všetkých 4 kolies. Často si ich môžete pomýliť s crossoverom. Obidva modely majú totiž vyššiu svetlú výšku a väčšiu konštrukciu. SUV má však robustnejšiu konštrukciu, vďaka ktorej zabezpečuje menšiu pravdepodobnosť, že sa počas nehody prevráti.

Pohodlie pre celú posádku

Hoci väčšina modelov áut je skonštruovaná pre 5 ľudí, zadné miesta sú často obmedzené. Najmä vyšší ľudia majú problém s priestorom nad hlavou a nohami. SUV ponúka dostatok pohodlia, ktoré oceníte najmä na dlhších cestách. Ak navyše máte rozrastajúcu rodinu, SUV je pre vás ideálnou voľbou. Napríklad nové elektrické vozidlo EX90 od Volva ponúka 7 plnohodnotných miest, do ktorých sa pohodlne zmestia dospelí ľudia.

Vďaka vyššej karosérii je aj nastupovanie a vystupovanie jednoduchšie. Ocenia to nielen starší členovia domácnosti či ľudia s ťažkosťami pohybového aparátu, ale aj vy pri nakladaní detí do detských sedačiek.

Zdroj: Pexels.com

Viac úložného priestoru

Patríte medzi tých, ktorý stále niečo prevážajú? Či už je to kompletné kempingové vybavenie, alebo celá lyžiarska výstroj, SUV poskytuje dostatok miesta. Niektoré modely navyše umožňujú sklopenie zadných sedadiel, a tak bez problémov preveziete aj väčší náklad. Nezabudnite ani na vašich domácich miláčikov. Veľký batožinový priestor a s tým spojené pohodlie ocenia aj vaši chlpáči.

Lepšia viditeľnosť na cestu

Výška karosérie je spojená aj s lepším výhľadom na vozovku a okolie. Na palube SUV ľahko spozorujete výmole alebo praskliny a včas sa im vyhnete. Oceníte to aj na križovatkách, pretože ak vám vo výhľade vadí napríklad živý plot, s vyšším autom cezeň viac uvidíte.

Vyššia úspora paliva pri novších modeloch

Staršie modely SUV sa vyznačovali pomerne vysokou spotrebou. Dnešné moderné technológie umožňujú využívanie nových hybridných či plne elektrických pohonných jednotiek. Vďaka tomu sú nové SUV nielen ekonomické, ale aj ekologické.

Zvláda ťažšie prístupné terény

Vlastníte chatu mimo civilizácie s horšou prístupnou cestou? SUV je schopné prejsť akýmkoľvek terénom. Dnešné SUV sú vybavené precíznym systémom kontroly trakcie, ktorá mu napomáha takéto terény zvládať.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*