Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

6 dôvodov, prečo sa oplatí investovať do umenia

Chceli by ste zhodnotiť svoje aktíva z dlhodobého hľadiska? Ak hľadáte vhodnú investičnú príležitosť, tak to môže byť pre vás investovanie do umenia.  V článku sa dozviete o tom ako to funguje, aký to ma zmysel a identifikujeme si 6 dôvodov prečo sa oplatí investovať do umenia. Urobte si pohodlie, vezmite si dobrý nápoj a inšpirujte sa, zaslúžite si aby sa vám vaše peniaze zhodnotili.

Je investícia do výtvarného umenia vhodná investícia?

Umenie, ktoré je vzácne, je cennejšie, platí to najmä vtedy, ak ide o originálny samostatný kus. Trh s umením môže byť stabilný a vykazovať gigantické návratnosti investícii v čase rozmachu, je dôležite poznamenať, že predstavuje to aktívum, ktorého hodnota môže v rámci obdobia recesie ľahko klesnúť, takže nie je to úplne bez rizika, na druhú stranu riziko je menšie ako pri ostatných investičných operáciách.

Dôvody, pre ktoré sa oplatí investovať

Poďme sa teraz pozrieť na 6 dôvodov, pre ktoré sa oplatí investovať do umenia, v rámci umenia sa zameriame na luxusné obrazy na predaj, ktoré sa predávajú v aukciách, ktoré organizujú výstavy alebo rôzne galérie.

Rast hodnoty aktív

Umiestnenie peňazí do umenia môže byť perspektívne z hľadiska investovania, pretože hodnota mnohých umelcov a umeleckých diel, napr. luxusné obrazy na stenu majú tendenciu rásť s časom. Špeciálne diela od uznávaných umelcov sa môžu stať cenovo príťažlivými pre zberateľov a investorov a predstavuje to aj vhodnú alternatívu voči investovaniu do investičného zlata.

TIP: Môže sa aj u vás alebo u vašej rodiny schovávať vzácny obraz a ani o tom nemusíte vedieť. Vo svete už boli prípady, keď takýmto šťastným nálezom sa rodinám zmenil život. Držíme palce, nech objavíte tajný poklad u vás doma.

Status a prestíž

Luxusné obrazy na stenu sú často považované za symbol statusu a prestíže. Investície do týchto aktív môžu odrážať bohatstvo a úspech ich majiteľov, vhodne je pri nich disponovať aj investičným zlatom. Okrem finančných výhod môže investovanie do umenia prinášať aj osobnú spokojnosť a estetické potešenie. Vlastníctvo kvalitného umeleckého diela môže prispieť k zlepšeniu prostredia a pocity radosti a hrdosti.

Diverzifikácia investícií

Investori často hľadajú rôzne spôsoby diverzifikácie svojich investícií. Okrem tradičných aktív, ako sú akcie, dlhopisy alebo investičné zlato, môžu investovať aj do alternatívnych aktív, ako je umelecké dielo. Investičné obrazy môžu byť preto zahrnuté v investičnom portfóliu ako forma diverzifikácie.

Fyzický charakter

Investičné umenie podobne aj ako investičné zlato majú fyzickú prítomnosť, ktorá ich odlišuje od virtuálnych aktív, ako sú digitálne meny alebo akcie. Táto vlastnosť môže byť atraktívna pre investorov, ktorí preferujú aktíva, ktoré môžu držať a obdivovať, na druhú stranu treba myslieť aj na skladovanie a udržiavanie diela, tak aby zostal v dobrom stave.

Zabezpečenie dedičstva

Obrazy a umelecké diela môžu byť cenovo drahými a cennými dedičstvami, podobne ako aj investičné zlato. Investícia do umenia vám môže poskytnúť možnosť preniesť niečo krásne a hodnotné na budúce generácie, ktoré prežijú nielen finančne, ale aj emocionálne, môže to predstavovať poistku, ktorá ich ochráni pred hrozbami v budúcnosti.

Je však dôležité si uvedomiť, že investovanie do umenia byť spojené s rizikami, vrátane možnej nepredvídateľnosti hodnoty týchto aktív a nákladov na ich udržiavanie a ochranu. Pred investovaním by ste si mali dôkladne preskúmať trh a zvážiť svoje investičné ciele a toleranciu k riziku.

Ako ste sa mohli dozvedieť, investovanie do umenia vám do života môže priniesť veľa, z dlhodobého hľadiska môžete získať zhodnotené peňažné prostriedky a hlavne môžete týmto spôsobom ochrániť vaše budúce generácie. Inšpirujte sa a začnite.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*