Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Aj výberom interiérových dverí je možné získať v interiéri priestor naviac

Povedať, že takmer každý človek by chcel nehnuteľnosť väčšiu ako tú, v ktorej býva, rozhodne nie je preháňanie. Pre mnohých je tak zariaďovanie vlastnej domácnosti (okrem iného) aj o hľadaní riešení, ktoré šetria priestor.

 

Posuvné dvere sú ideálnym riešením pre malé priestory

 

Čím je váš priestor na bývanie menší, tým je väčšia šanca, že vám budú prekážať aj rôzne prvky interiéru, bez ktorých sa nezaobídete, napríklad klasické interiérové dvere. Tie predsa potrebujú priestor, aby ich bolo možné otvoriť a keď sú otvorené, „ukroja“ si nemalú časť priľahlej steny.

Aj interiérové dvere tak v stiesnenejších priestoroch dokážu spôsobovať problémy. Ale nemuseli by! Namiesto interiérových dverí s klasickým otváraním si predsa môžete zaobstarať aj posuvné interiérové dvere.

Posuvné dvere sú praktickým a pritom elegantným spôsobom, ako ušetriť priestor (nielen) v malom interiéri. Vyrábajú sa v dvoch základných variantoch: ako posuvné dvere do puzdra a tiež posuvné dvere vedľa steny. V skratke sa teraz na oba varianty pozrieme.

 

Do puzdra alebo vedľa steny?

 

Dalo by sa povedať, že ideálnym prevedením moderných posuvných dverí sú posuvné dvere do puzdra. A platí to tak z hľadiska šetrenia priestoru, ako aj z hľadiska estetiky. Krídlo dverí a celý mechanizmus sú totiž v tomto prípade ukryté v stene.

Má to však aj nevýhodu. Stavebné puzdro je potrebné osadiť do priečky a tak ide o riešenie vhodné najmä pre novostavby, prípadne väčšie rekonštrukcie. Stavebný otvor sa totiž nie vždy dá potrebným spôsobom upraviť.

 

Pre takéto prípady sú tu potom posuvné dvere vedľa steny, pri ktorých sú posuvný mechanizmus aj s krycou garnižou popri stene. Nie je tak nutná úprava stavebného otvoru. Iste, v takomto prípade už treba pri zariaďovaní miestnosti počítať s dráhou posunu dverí, ale stále ide z hľadiska priestoru o lepšie riešenie ako klasické dvere. Pred posuvný mechanizmus totiž stále môžete umiestniť nejaký nábytok, či iné vybavenie miestnosti.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Jason / Stock.adobe.com

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*