Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Aké atribúty by mal spĺňať výkonný herný PC? Zamerajte sa na tieto komponenty

Patríte do sveta nadšených hráčov a vašej pozornosti neunikne žiadny dátum vydania novej počítačovej hry? Či už sa rozhodnete vyskladať si desktop sami alebo si kúpiť vopred zostavený nový či repasovaný herný PC, toto sú atribúty, ktoré by mal pre dosiahnutie maximálneho hráčskeho zážitku spĺňať.

Úložisko

Výber disku má dopad nielen na to, koľko programov a hier môžete inštalovať naraz, ale tiež na rýchlosť, akou bude systém reagovať. Z tohto dôvodu sa väčšina nových herných systémov (vrátane repasovaných počítačov) dodáva s SSD diskom, ktorý je oproti HDD omnoho rýchlejší. Výhodným riešením je kombinácia oboch – SSD ako primárne a HDD ako sekundárne úložisko.

Pamäť

Vzhľadom na zvyšujúce sa nároky herného priemyslu a novo vychádzajúcich hier, by mal mať herný počítač kapacitu operačnej pamäte (RAM) aspoň na úrovni 16 GB. Ak popri hraní spúšťate aj iné aplikácie, mali by ste siahnuť po 32 GB alebo 64 GB RAM.

Grafika

Výber grafickej karty má vplyv na plynulosť a kvalitu grafických dát zobrazených na monitore. Najdôležitejšími faktormi pri výbere karty je jej grafický procesor (GPU) a pamäť. GPU musí byť v súlade CPU a s používaným monitorom – ak plánujte využívať 4K monitor s vysokým rozlíšením, budete potrebovať zostavu s výkonným GPU. Pamäť grafickej karty by mala byť na herné účely minimálne 6 GB.

Procesor (CPU)

Pri výbere procesu dajte pozor na jeho kompatibilitu s grafickou kartou. Aj keď samotný procesor má menší vplyv na plynulosť informácií, jeho slabý výkon môže grafickú kartu brzdiť. Ideálnou voľbou je CPU strednej triedy, ktorý spĺňa požiadavku dobrého výkonu za rozumnú cenu (Intel Core i5 alebo AMD Ryzen 5). V tejto súvislosti je rozhodujúci aj chladiaci systém – prehriatie počítača môže mať za následok zníženie výkonu.

Nemali by ste zabúdať ani na porty, konektivitu a kvalitné externé komponenty – viacero vysokorýchlostných USB, HDMI alebo DisplayPort na video výstup, audio port (3,5mm) na slúchadlá/reproduktory a iné.

Kúpa nového hráčskeho PC môže byť cenovo náročná, preto je výhodné uvažovať o repasovanej IT technike – kvalitné repasované počítače alebo repasované monitory.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*