Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Ako efektívne spojiť obývaciu izbu s pracovňou?

Zhruba pred 3 rokmi aj u nás vypukla pandémia koronavírusu. Ak sa zameriame na to, ako nás táto doteraz nepoznaná situácia ovplyvnila pri práci, väčšine zrejme napadne práca z domu, čiže home office. Áno, našli sa ľudia, pre ktorých to nebolo nič nové, ale pre veľkú časť pracujúcich v našej krajine to bola úplne nová skúsenosť.

Nie každý má priestor na samostatnú pracovňu

Aj keď práca z domu vo forme pandemického opatrenia už nehrozí, neznamená to, že sa v súčasnosti nenájdu ľudia, ktorí nehľadajú najlepší spôsob, ako si aj doma vytvoriť určitý pracovný priestor. Alebo len chcú vyhradený priestor pre počítač, kľudne aj na obyčajné surfovanie na internete. Predsa len, robiť niečo na notebooku na gauči a pekne za stolom je veľký rozdiel.

Výhodu v tomto smere majú tí, čo bývajú v rodinnom dome, prípadne majú väčší byt, v ktorom majú nevyužitú miestnosť. Môžu mať totižto pracovňu ako zvlášť miestnosť. Zďaleka nie každý však má takýto luxus v podobe nevyužitej miestnosti.

Ak nie je priestor na samostatnú pracovňu, riešením je spojiť ju s nejakou ďalšou miestnosťou. Ideálnym kandidátom na takéto spájanie je obývacia izba. Pretože spojiť takýmto spôsobom oddych a prácu nie je vôbec zlý nápad.

Stôl a stolička, viac nepotrebujete

Kvôli tomu, aby ste do obývačky vniesli aj pracovňu, ju nemusíte prepĺňať nábytkom. Bohato postačí pevný pracovný stôl a kancelárska stolička, pri ktorej si dajte záležať na jej ergonómii a to obzvlášť ak na nej budete sedávať pravidelne niekoľko hodín. Možnosti na trhu sú v súčasnosti prakticky neobmedzené a tak určite nebudete mať problém zladiť takýto pracovný kútik so zvyškom nábytku v obývačke.

Počítač na stole taktiež už nebude pôsobiť rušivo. A to ani v prípade, že nepôjde o notebook, ale o stolový počítač. V súčasnosti môžete mať naozaj kompaktnú PC skrinku, kvôli ktorej nebudete musieť kupovať extra veľký stôl a moderné monitory majú tenučké rámy a prívetivý dizajn, ktorý nebude „hyzdiť“ miestnosť. A v dnešnej bezdrôtovej dobe nemusíte riešiť ani množstvo káblov za stolom.

Ak máte v obývačke knižnicu, máte vyriešené aj miesto na niekoľko pracovných dokumentov bez toho, aby ste kvôli nim museli kupovať ďalšiu poličku, či pridávať k pracovnému stolu extra zásuvky.

Nemusíte rozmýšľať nad delením týchto dvoch priestorov

Prípadné optické delenie pracovnej a oddychovej zóny neriešte, s takýmto minimalistickým pracovným kútikom ho nepotrebujete a z hľadiska interiérového dizajnu by narobilo viac škody, ako úžitku. V podobných prípadoch totižto pracovné kútiky odpútavajú pozornosť od luxusných sedačiek a ďalších prvkov v obývacej izbe, na ktoré by ste skôr chceli upriamiť pozornosť návštev.

No vidíte, spojiť obývaciu izbu s pracovňou je jednoduché a vôbec to neuberie na štýle vašej obývačky. Obzvlášť ak si budete vyberať z ponuky pracovných stolov, sedačiek a ďalšieho nábytku od Estila.sk.

Mimochodom, spojenie obývacej izby a pracovne má aj jednu dôležitú výhodu. Keďže schopnosť robiť si prestávky pri práci je dôležitá ak sa chcete vyhnúť syndrómu vyhorenia, takýmto spojením budete mať priestor na oddych na dosah ruky.

 

Zdroj obrázka:

Autor: brizmaker / Shutterstock.com

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*