Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Ako na zdravý a ničím nerušený spánok?

Z každého kúta nášho bytia sa na nás valia ako lavína slová o tom, aký je kvalitný a dostatočne dlhý spánok dôležitý. No priznajme si, že nie vždy spíme dostatočne dlho a nie vždy nám život dopraje pokojný a ničím nerušený spánok.

Čo sa spánku týka je dôležitý výber matraca. Či už potrebujete pohodlný matrac 90×200 alebo kompletne iný rozmer, tak by ste sa mali zamerať najmä na kvalitu matraca, ktorá vám zaručí výborný spánok. Kvalitný matrac predstavuje dlhodobú investíciu zvyčajne na päť až pätnásť rokov, to je v prepočte viac ako 1800 nocí, počas ktorých budete na ňom spávať.

Bravúrne riešené matrace sú obojstranné matrace s rôznymi stupňami tvrdosti. Podľa potreby si tak môžete matrac otočiť na stranu, ktorej tvrdosť alebo mäkkosť vám vyhovuje. Ešte väčším plusom je to pri partnerských matracoch, ktoré by som odporúčala kupovať radšej každému samostatne, matrac 90×200, ako jeden veľký, ktorý by stratil túto obojstrannú efektivitu. Na tvrdosť matraca má vplyv materiál, z ktorého je vyrobený. Môže to byť napríklad: studená pena, bio pena, latex, gélové matrace a mnoho ďalších.

Príjemná atmosféra a pokoj

Vykúzliť si lepší a pohodlnejší spánok dokážete nie len vďaka matracom, ktoré budú spĺňať vaše predstavy o pohodlí, ale rovnako aj posteľnými obliečkami, ktoré vám dokonalo vytvoria príjemnejšiu atmosféru vašej spálne, detskej izby. Posteľné obliečky sa dajú zohnať v rôznych farbách s rôznorodým zastúpením vzorov. Od čisto farebných až po zložité motívy a nápisy. Skrátka, každý si príde na svoje. Čo sa detských obliečok týka, taktiež neostali bez povšimnutia. Dnešná doba ponúka posteľné obliečky so širokou škálou detských motívov na čele s obľúbenými rozprávkovými hrdinami vašich ratolestí.

Pri túžbe po lepšom spánku teda nezabúdajte na dôležitosť správneho výberu matraca a rovnako nezabúdajte, že aj prostredie v ktorom spíte hrá dôležitú úlohu.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*