Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Ako sa dostať cez zaužívané spôsoby v bicyklovaní?

Ak sa raz naučíme bicyklovať, získavame zručnosť na celý život. Každý sa jej venuje z iných príčin, no všetky sa stretávajú v jednom hlavnom bode. Tým sú nové zážitky a miesta, kde by nám bolo po vlastných ďaleko. Našťastie, motivácií, prečo napredovať je stovky, avšak ani pri bicyklovaní netreba zaspávať na vavrínoch. Aj svet cyklistiky podlieha stále novým trendom!

Už nerozlišujeme medzi náročnou a zjednodušenou jazdou na bicykli

Všetci nejako začíname, pričom raz zdolávame kopce a inokedy jazdu cez romantické planiny. Takáto trasa býva aj pri modernizovaní bicyklov. Možno to ilustrovať na príklade obľúbených celoodpružených bicyklov. Mnohí si ich ešte pamätajú ako robustné a ťažké bicykle na jazdu z kopca.

Dnes si ju už dynamickú a energickú užívame v každom teréne, dokonca aj v divokejších horách. Prispelo k tomu aj to, že klasické bicykle konštrukčne nahradili jednoduchšie materiály v rámoch, tlmičoch a na vidliciach, no zakaždým si zachovávali pevnosť a stabilitu. Užívateľov začali lákať svojím odľahčením a inováciami ako 3D tvarovanie a priehľadnejšie vrstvy na ochrane rámu.

Užívajme si kvalitu elektrobicyklov

Bezpečnosť vždy predbehne všetky ďalšie benefity z bicyklovania. Na tejto požiadavke je založená aj súčasná výroba elektrobicyklov, ktoré vôbec nie sú také náročné, ako sa vyslovujú. Vizuálne ide o klasické bicykle, no technicky vylepšené o motor a batériu.

To síce zvyšuje hmotnosť, ale vďaka ich asistencii sa jazda stáva fyzicky menej náročnou. Podľa preferovaného terénu vyberáme kapacitu batérie, keďže čím väčšie stúpanie, tým viac energie spotrebujeme. Zariadime sa tak, aby nás neobmedzovali ani problémy s dojazdom a svoj cieľ určujeme len skrz vlastných požiadaviek. Zaujímavosťou je, že už aj medzi elektrobicyklami nájdeme modely ako pre náročných, tak aj pre váhovo silnejších užívateľov v rušnom mestskom prostredí, na trekingové alebo krosové účely.

Zdroj obrázku: Bikere.sk

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*