Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Ako si hravo poradiť s otázkami nových priestorov

Chcete sa rýchlo prepracovať k tej časti sťahovania kedy tvoríte atmosféru priestoru a najradšej by ste preskočili všetky predchádzajúce praktické kroky? Isteže, nie je to predsa každého šálka kávy zaoberať sa stavebnými základmi, niektorí z nás sa radšej zameriame na tie dekoračné detaily. Jednou zo spomínaných praktických rozhodnutí je napríklad ako si dať spraviť podlahu, pretože raz už na nej stojíte, nič vám nebráni starať sa o estetiku. Východiskom práve pre nás môže byť napríklad praktický anhydridový poter. Realizácia tohto praktického kroku je veľmi rýchla a zároveň spoľahlivá a tak sa pri pohľade na svoju podlahu nemusíte obávať, že by bolo čokoľvek odfláknuté a môžete rovno skočiť do oblasti, ktorá vás láka.

Pevná zem pod nohami a belasé nebo nad hlavou

Teraz keď už máte istotu pod nohami, môžete pozrieť hore a pustiť sa do tej príjemnejšej časti. Vytváranie toho správneho vibu pre váš vybraný priestor. Či už sa rozprávame o novej kancelárií alebo novom byte, svetlo hrá dôležitú rolu v prvom dojme pri vojdení do miestnosti. Spolu so zvolenými farbami možno aj najdôležitejší. Tmavá miestnosť môže pôsobiť veľmi ponuro ale pravdou je, že nie do každej izby sa dá len tak pridať nové okno. Je to tak napríklad vtedy, keď je miestnosť moc malá a nie je ho už kam dať.

Ideálne v tomto prípade môže byť práve strešné okno. Možno aj vám však do hlavy práve naskákali rôzne možné hrozby pri tomto riešení. Negatívom môže byť, že by sa svetlo prenikajúce cez toto okno nedalo regulovať a izba by sa mohla prehrievať. Ďalším problémom môže byť, že ráno by svetlo príliš skoro spiacich vyhnalo z postele. Oboje sa dá ale jednoducho vyriešiť kúpou roliet pre strešné okná. Druhov je nespočet a môžete si vybrať také, ktoré budú vyhovovať vášmu vkusu a zároveň môžu do určitej miery regulovať atmosféru v miestnosti kontrolou svetla.

Dve zdajne nesúvisiace rady, no majú jedno dôležitú konštantu. Obidve sa postarajú o to aby ste sa v svojom vysnenom priestore cítili čo najlepšie. Budete tak spokojní s riešením ako stropovej časti tak aj podlahovej.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*