Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Ako začať s potlačou tričiek či reklamných predmetov s obmedzeným rozpočtom?

termolis sublimácia

Mnoho ľudí hľadá vhodný biznis, ktorému by sa mohli venovať popri zamestnaniu, materskej dovolenke alebo iným každodenným povinnostiam. Biznis, ktorému sa dá venovať práve vtedy, kedy to vyhovuje Vám. Biznis, na ktorého rozbehnutie nepotrebujete tisíce či desiatky tisíc eur. Znie to ako biznis snov, však? Možno pre Vás máme tip presne na takýto typ biznisu.

Je ním potlač reklamných a darčekových predmetov. Možno si poviete „toho je už všade veľa“. Zoberte si to však z druhej strany, ak je niečo konkurenčné, znamená to, že to funguje. To platí aj o potlači reklamných a darčekových predmetov. Nemusíte hneď rozbehnúť veľkovýrobu a zásobovať všetky firmy v okrese. Úplne stačí okruh známych či blízkych. Vždy sa nájde niekto kto má firmu, občianske združenie alebo inú aktivitu, ktorá vyžaduje reklamu a propagáciu. Väčšina ľudí uprednostní možnosť spolupracovať so svojimi známymi a priateľmi.

Ako však začať, keď nemáte žiadne skúsenosti?

Väčšina ľudí, ktorí s niečím začínajú, nemá dostatok skúsenosti a informácií. To je normálne, dôležité je nenechať sa tým odradiť. Práve začať je ten najťažší krok, ktorý oddeľuje tých, čo o veciach len rozprávajú a tých, čo niečo reálne robia. Na začiatok potrebujete mať dostatok informácií a aký-taký všeobecný prehľad o potlači a rôznych metódach, ktorými sa dá potláčať. Venujte pár večerov surfovaniu na internete, prečítajte si články a pozrite videá. Zoznámte sa s pojmami ako sublimácia, sieťotlač, metóda flex/flock a podobne.

Môže sa toho zdať naraz veľa, avšak pamätajte, nepotrebujete mať každú metódu či techniku potlače v malíčku. Všeobecný prehľad o týchto pojmoch je pre začiatok postačujúci. Postupne s praxou sa aj tieto teoretické vedomosti začnú nabaľovať a celý proces bude prebiehať prirodzene.

Ktorá metóda je vhodná pre začiatočníkov a čo všetko je k nej potrebné?

Pokiaľ s potlačou reklamných predmetov nemáte žiadne skúsenosti a chcete to skúsiť s nízkymi nákladmi, no zároveň vytvoriť predmety kvality hodnej komerčného využitia, odporúčame potlač sublimáciou. Ide o pomerne jednoduchú techniku transferovej tlače, ktorá nevyžaduje zložité ani drahé stroje, príslušenstvo či roky skúsenosti.

Na potlač predmetov metódou sublimácie potrebujete:

 • Sublimačnú tlačiareň a počítač
 • Univerzálny termolis na potlač predmetov
 • Sublimačný papier a atrament

Presne tak, tento krátky zoznam stačí k tomu, aby ste aj Vy mohli začať s výrobou. Nákladovo aj priestorov nenáročná metóda, s ktorou môžete začať bez problémov doma v garáži alebo v izbe.

Koľko stojí potrebné príslušenstvo na sublimáciu?

Podobne ako v predajni nájdete auto za 5 aj 50 tisíc eur, termolisy a sublimačné tlačiarne sa pohybujú taktiež v širokom cenovom rozpätí. Dobre však vieme, že auto za 5 tisíc nás prevezie z bodu A do bodu B rovnako, ako auto za 50 tisíc. Rozdiel je najmä v komforte a rýchlosti.

Tento príklad sa dá aplikovať aj na sublimáciu. Nájdete dostupné univerzálne termolisy na sublimáciu za 200 – 300 eur, ako aj termolisy za 1000 eur. Zatiaľ čo ten lacnejší vyžaduje viac obsluhy a času, drahší ponúka viacero automatických funkcií, ktoré uľahčia a urýchlia prácu. Výsledok je však porovnateľný.

Preto na začiatok odporúčame vyskúšať si celý proces s použitím cenovo dostupnejšej techniky a postupne s pribúdajúcimi skúsenosťami (a financiami) môžete svoju techniku vylepšovať. Množstvo internetových obchodov má v ponuke výhodné štartovacie sady na potlač tričiek a iných reklamných či darčekových predmetov.

Čo všetko je možné potláčať sublimáciou?

Takmer všetko, čo Vás napadne. Čo sa týka textilu, potláčať môžete tričká, mikiny, deky, vankúše, ponožky, atď. Pozor však na materiál, sublimácia sedí najlepšie na polyester. Prenos farieb na bavlnu touto metódou nie je optimálny.

Okrem textilu môžete potláčať hrnčeky, pivové poháre, odznaky, kovové platne, obedové boxy a podobne. Možnosti je skutočne veľa a v ponuke špecializovaných internetových obchodoch nájdete širokú ponuku rozmanitých sublimačných predmetov.

Výhody sublimácie

Všetky výhody sublimácie boli už v tomto článku spomenuté, spravme si však malú rekapituláciu na záver:

 • Možnosť začať aj s obmedzeným rozpočtom
 • Kvalitný produkt aj so základnou technikou
 • Priestorovo nenáročná a rýchla (napr. v porovnaní so sieťotlačou)
 • Dostupnosť sublimačných predmetov a spotrebného materiálu
 • Nenáročná na množstvo potrebného príslušenstvai

V prípade, že rozmýšľate o rozbehnutí vlastného biznisu, môže byť práve potlač predmetov tou správnou voľbou. Či už sa rozhodnete práve pre sublimáciu alebo inú metódu potlače, myslite na to, že pre dosiahnutie žiadaných výsledkov je najprv potrebná investícia času a získanie potrebných skúsenosti a zručností. Prajeme veľa šťastia a spokojných zákazníkov!

  Vložte komentár

  Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*