Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Akú tlačiareň si vybrať na doma, ak chcete tlačiť čo najlacnejšie?

Každý, kto má alebo mal doma tlačiareň, určite potvrdí, že najväčšiu časť nákladov tvorí spotrebný materiál, konkrétne cartridge alebo tonery (v závislosti od toho, či ide o atramentovú, alebo laserovú tlačiareň). Už výber tlačiarne však môže ovplyvniť to, aké tieto náklady budú.

 

Laserová tlačiareň

 

Z dvojice atramentové a laserové tlačiarne sú druhé menované tie, ktoré majú vo všeobecnosti nižšie náklady na tlač. A to výrazne, takže z ekonomického hľadiska sa vyššia obstarávacia cena laserovej tlačiarne pomerne rýchlo vráti.

Ak si teraz porovnáte ceny nových tonerov s tým, koľko stojí bežný cartridge do atramentovej tlačiarne, možno sa budete čudovať, o akom šetrení hovoríme, keďže veľké rozdiely tu nie sú. Treba si však uvedomiť, že zatiaľ čo bežný cartridge vám vytlačí niekoľko stoviek strán (pri 5% pokrytí), laserový toner ich zvládne pár tisíc. S laserovou tlačiarňou teda nebudete tak často kupovať spotrebný materiál a to vám bude šetriť vaše financie.

 

Atramentová tlačiareň so zásobníkovým systémom

 

Kúpa laserovej tlačiarne tak vyzerá ako ideálna voľba. Všetko má však aj negatíva. Technológia, na základe ktorej fungujú laserové tlačiarne, nie je vhodná na tlač fotografií (a akejkoľvek pokročilej grafiky). A to je pre mnohých, ktorí si kupujú tlačiareň do domácnosti, problém. Takíto ľudia totiž často chcú mať možnosť vytlačiť si aj fotografie v dobrej kvalite.

Aj medzi atramentovými tlačiarňami sú však také, ktoré majú v porovnaní s priemerom nižšie náklady na tlač. Ide o tlačiarne so zásobníkovým systémom, napríklad Epson L3050. Tie majú na jednotlivé farby integrované zásobníky, do ktorých sa atrament dopĺňa z fľaštičiek.

 

Takto zakúpený atrament je lacnejší, ako keby ide o kompletný cartridge, takže aj náklady na tlač majú tlačiarne so zásobníkovým systémom nižšie. Nejde síce o taký výrazný rozdiel ako medzi atramentovými a laserovými tlačiarňami, ale na druhej strane, s atramentovou tlačiarňou so zásobníkovým systémom neprídete o možnosť tlačiť fotografie v dobrej kvalite.

 

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Stock.adobe.com

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*