Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Aký materiál si zvoliť pri výbere posteľnej bielizne?

Výber tkaniny je najdôležitejší krok pri výbere obliečok, pretože ovplyvňuje váš pocit počas spánku. V tomto článku sa zameriame na rôzne materiály, z ktorých je najčastejšie vyrobená posteľná bielizeň, aby sme vám pomohli vybrať si tú najlepšiu.

Pred výberom si dobre rozmyslite, aká posteľná bielizeň sa vám páči a aký materiál je pre vás príjemný na dotyk. Ak si všetko spíšete, bude pre vás výber jednoduchší.

Bavlna

Bavlna ponúka množstvo výhod. Okrem toho, že poskytuje mäkký pocit na pokožke, je aj ekologická a dlhotrvácna. Patrí medzi prírodné, priedušné materiály. Vďaka tomu, že je priedušná sa už nebudete počas noci potiť. Bavlna má taktiež jednu výnimočnú vlastnosť. Čím viac ju periete, tým je príjemnejšia na dotyk. Bavlnené obliečky sú jednoduché na údržbu, stačí ich prať v práčke na 40 stupňov a nechať ich uschnúť (najlepšie na slnku). Ak chcete spať ako v bavlnke, odporúčame vám zvoliť tento typ tkaniny.

Ľan

Tento materiál je vyrobený z prírodných vlákien ľanovej rastliny. Bielizeň vyrobená z ľanu je priedušná a zároveň má izolačné vlastnosti, takže poskytuje dokonalú reguláciu teploty počas celého roka. Ľanová tkanina je veľmi pevná a vydrží vám dlhé roky. Je biologicky rozložiteľná, ekologická a obnoviteľná. Ľan je taktiež vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou a alergiou.

Polybavlna

Polybavlnená bielizeň je vyrobená zo zmesi umelého polyesteru v kombinácií s bavlnou. Je lacná a jednoduchá na údržbu. Po praní vám rýchlo uschne a vyžehlíte ju veľmi jednoducho. Polybavlnené plachty na posteľ dokonca nepotrebujú žiadne žehlenie, pretože ich stačí natiahnuť na posteľ.

Polyester však nie je šetrný k prírode, pretože jeho výroba je chemického pôvodu. To znamená, že nie je rozložiteľný a počas prania môže zhadzovať mikrovlákna, ktoré znečisťujú vody. Ak vám záleží na životnom prostredí, odporúčame vám zvoliť iný typ materiálu.

 

Zdroj obrázku: Kostikova Natalia / Shutterstock.com

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*