Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Biele kuchyne – ako pridať farbu a nerozbiť elegantný dizajn?

Biele kuchyne sú moderné, elegantné a pôsobia vzdušne, preto ich interiéroví dizajnéri tak milujú. Aby však kuchyňa nepôsobila príliš sterilným, resp. narovinu povedané nudným dojmom, je potrebné do nej vniesť trochu farby. Aké prvky zakomponovať do kuchyne bez toho, aby ste narušili jej súčasný elegantný dekor?

Kuchyne tón v tóne

Ak si netrúfate siahnuť po výrazných odtieňoch farebnej palety, stavte na biele kuchyne tón v tóne. Budete prekvapení, koľko odtieňov bielej existuje! Slonovinová biela, čistá biela, metalická biela, krémová, … Pokojne môžete voliť aj odtiene šedej a pridať tak nádych farebnosti. V harmónii so svetlou kuchyňou budú aj metalické prvky. Môže ísť o dlažbu alebo kuchynskú zástenu s kovovým efektom, či napríklad o kovové úchytky, ktoré pridajú kuchyni lesk.

Kuchynské stoličky s čalúnením

Pridajte akcent v podobe čalúnených kuchynských stoličiek. Ak sa nebojíte experimentovania, siahnite po látkových čalúnených stoličkách so zaujímavým dekorom alebo výraznou farbou, prípadne choďte do decentnejšej alternatívy, tzn. kožených stoličiek v neutrálnej farbe (šedá, čierna, krémová), ktoré dodajú správne množstvo akcentu.

Farebné kuchynské doplnky

Aj praktické kuchynské náčinie a doplnky, akými sú hrnce, panvice, dózy a koreničky, môžu oživiť vašu elegantnú bielu kuchyňu tým správnym spôsobom. Na poličky či do sklenených vitrín, ktoré sú jedným z kľúčových prvkov provence kuchýň, vystavte ozdobný farebný kuchynský riad alebo zaveste nad sporák panvice a naberačky v medenej farbe, ktorá je dnes tak trendy. Do kuchyne zároveň vnesie trochu retro nádychu.

Rastliny ako prírodný dekor

Svieži vzhľad kuchyni zabezpečí doplnok v podobe stále zelených rastlín, farebných kvetov alebo byliniek v črepníkoch, ktoré okrem toho neskôr môžete zužitkovať pri varení. Takýto prvok rozbije nudnú bielu farbu, pričom zachová pôvodný moderný a elegantný koncept kuchyne a vnesie do nej život.

Zdroj foto: Switlana Sonyashna / Shutterstock.com

Stále ste nenašli inšpiráciu? Ďalšími doplnkami, ktoré pridajú farbu presne tam a v takom množstve, ako potrebujete, sú napríklad:

  • svietidlá – napr. kovové alebo drevené lustre, lampy s farebným tienidlom a iné,
  • kuchynský textil – závesy, utierky, koberec do kuchyne, tzv. behúň,
  • kuchynská zástena – so spomínaným kovovým alebo mramorovým efektom, prípadne použite kachličky so zaujímavou farbou alebo mozaikou.
  • drez – bielu kuchyňu oživte kameninovým drezom v čiernej či pieskovej povrchovej úprave.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*