Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Čo je Google reklama a ako ju správne používať?

google reklama

Google Ads, predtým známe ako Google Adwords, je dnes najvyužívanejšou formou reklamy v online marketingu. Na Slovensku je Google vyhľadávač najpopulárnejším a najčastejšie používaným vyhľadávačom, preto je pre firmy silná Google reklama kľúčovým faktorom úspešného podnikania.

A aké sú formy Google reklamy? Prvým typom je reklama vo vyhľadávaní. Každý sa s ňou stretáva dennodenne a ani si to možno neuvedomuje. Vy vo vyhľadávači zadáte určité kľúčové slovo produktu alebo služby a naboku sa objavia reklamy na stránky, ktoré ponúkajú to, čo potrebujete. V prípade, že na odkazy kliknete, firma dostane za navštívenie stránky peniaze.

Ďalšou formou reklamy je obsahová reklama. Tu sa nám otvára viacero možností. Buď je to textová reklama, ktorá má nadpis, dva riadky textu a, samozrejme, webovú adresu. Banerová reklama je interaktívnejší typ reklamy, ktorý viac zaujme. Obsahuje obrázky alebo multimédiá, interaktívne prvky a animácie. Reklama v Gmaili je tiež formou obsahovej reklamy. Tieto reklamy sa zobrazujú v emaili a umožňujú reklamu uložiť, preposielať a otvoriť v doručenej pošte. Firma tiež môže využiť možnosť reklamy na konkrétnu kategóriu aplikácií.

Poslednou možnosťou Google reklamy je videoreklama na youtube. Firma, ktorá si danú reklamu kúpi, platí len vtedy, ak si ju vy pozriete. Okrem niektorých špecifických typov reklám sa každému užívateľovi objavujú reklamy podľa toho, čo v poslednom čase vyhľadával na internete alebo o čo má dlhodobo záujem. Teda ak sa nezaoberáte chovom zvierat a nikdy ste si ani podobné stránky nevyhľadávali, Google nemá potrebu vám reklamy tohto charakteru ponúkať.

Reklamy na Googli fungujú naozaj veľmi jednoducho a prakticky. Ak vlastníte tlačiareň značky Canon a vyhľadávali ste napríklad na internete návod, ako ju zapojiť, jednou z reklám, ktoré vám Google ponúkne bude ponuka tonerov Canon. Tieto typy reklám sú veľmi cielené a často vám ušetria čas a dozviete sa vďaka nim o užitočných produktoch pre vás.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*