Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Čo v kúpeľni nesmie chýbať

Kúpeľňa je miesto každodenného využitia. Dalo by sa povedať, že je to oáza čistoty. Alebo by aspoň mala byť. Naše kroky ráno ako prvé do kúpeľne smerujú a ako posledné z nej večer odchádzajú. Je to priestor, ktorý neslúži len jednotlivcovi či rodine, ale aj prípadnej návšteve. Preto si treba na čistote kúpeľne dať záležať.

Umývadlá

Jednou z prvých vecí, ktoré pri vstupe do kúpeľne zaujmú, je umývadlo. Moderné umývadlá sú dnes dostupné nielen v kamenných predajniach, ale aj na internete. Vyberať je možné z mnohých veľkostí, materiálov, farieb a štýlov. Niekto uprednostňuje klasické biele keramické umývadlá, niekomu sa zas páčia moderné tmavé vaničkové umývadlá. Či už so skrinkou alebo bez, umývadlo je jedna z hlavných dominánt v kúpeľni. Je potrebné vždy dbať na jeho čistotu.

Sprchový kút či vaňa

V závislosti na veľkosti kúpeľne je možné vybrať si sprchový kút alebo vaňu. Vaňu zväčša uprednostňujú romantici, milovníci dlhých kúpeľov a rodiny s malými deťmi. Väčšine dospelých postačuje sprchový kút. Dnes sú na trhu sofistikované kúty a vane, vďaka ktorým sa sprchovanie rovná wellness zážitku s masážou vodnými tryskami, farebným led osvetlením a možnosťou počúvania hudby.

Domáce bielenie zubov nebolo nikdy ľahšie. Vyskúšajte to aj vy!

Zrkadlá

Nielen pre ženy je zrkadlo nevyhnutnosťou číslo 1. Častokrát čím väčšie, tým lepšie. V kúpeľni je zrkadlo dôležité najmä pri úprave vlasov, robení make-upu či pri čistení pleti a zubov. Na čistenie pleti a zubov sú vhodné zrkadlá, ktoré majú zväčša na jednom z okrajov zväčšovacie sklo a tak si človek môže lepšie skontrolovať či nemá medzi zubami nejaké nečistoty, alebo či nemá nejakú menšiu nedokonalosť na svojej pleti. Výhodou je tiež, ak má zrkadlo vlastné podsvietenie, ktoré vám uľahčí prácu v prípade nedostatku denného osvetlenia.

Doplnky

Medzi kúpeľňové doplnky radíme poličky, držiaky, vešiaky, dávkovače na mydlo, mydelničky, koše, svietidlá a iné. Jednotný dizajn dáva kúpeľni ucelený vzhľad. K tomu, aby kúpeľňa vyzerala čisto a nepreplnene je okrem poličiek dobré mať kúpeľňové skrinky, kde sa dá odložiť väčšina potrebných vecí, ako sú uteráky, čistiace prostriedky, kozmetické prípravky a podobne. Kúpeľňa tak pôsobí čistejšie a upratanejšie.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*