Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Čo v sebe zahŕňa magnetická úprava vody?

Pojem magnetická úprava vody môže niekomu prísť pomerne komplikovaný a nie úplne si dokáže predstaviť, čo sa pod týmto slovným spojením skrýva. V dnešnom článku sa to dozviete a aj to, prečo by ste nad touto úpravou vody mali premýšľať aj vy.

Tvrdá voda je niečím, čo na území Slovenska bohužiaľ pozná takmer každá domácnosť. Nadmerná tvorba vodného kameňa, kazenie sa spotrebičov a negatívne dôsledky na zdravie, to všetko so sebou tvrdá voda prináša.

Ak sa chcete o stave vašej vody v domácnosti naozaj presvedčiť, požiadajte o rozbor vody vašu vodárenskú spoločnosť, ktorá je zo zákona povinná vám rozbor vody predložiť.

Vďaka výdobytkom modernej doby sa však tvrdej vody dnes viete pomerne elegantne zbaviť, a to hneď pomocou niekoľkých metód. Možno ste už pochopili, že jednou z nich je aj samotná magnetická úprava vody.

Ako magnetická úprava vody funguje?

Tieto dva magnety sa následne pripevňujú na vodovodné potrubie, kde začnú pôsobiť svojou silou a zamedzovať tak nadmernému tvoreniu vodného kameňa.

Magnetická úprava vody pomocou zmäkčovačov sa praktizuje aj na takých spotrebičoch, ako je práčka či umývačka riadu.

Ďalšie možnosti úpravy vody

Magnetická úprava vody pomocou magnetov však nie je jediný spôsob, ako zmäkčiť vašu pitnú vodu.

Ďalšou obľúbenou voľbou je možnosť zakúpiť si ionizátor vody, ktorý je napojený priamo na vodovodnú batériu. V jednoduchosti povedané, funguje ako vodný filter. Voda je niekoľkokrát prefiltrovaná a zbavená mechanických, ako aj chemických látok.

Nie je sa čoho obávať

Pokiaľ ste sa s magnetickou úpravou pitnej vody doteraz nestretli, no vašu domácnosť sužuje tvrdá voda, tak by ste túto procedúru rozhodne mali vyskúšať.

Dôkazom toho, že funguje, sú aj stovky pozitívnych recenzií od bežných ľudí, ktoré nájdete na stránkach certifikovaných predajcov zmäkčovačov vody. Títo predajcovia vám okrem samotnej kúpy dokážu sprostredkovať aj montáž zmäkčovača a poradiť vám pri jeho výbere.

 

Zdroj obrázku: alterfalter / Shutterstock.com

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*