Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Doprajte svojim domácim miláčikom tú najlepšiu a kvalitnú stravu

Len málokto by zrejme zjedol takmer všetko. Samozrejme, aj medzi ľuďmi sú rozdiely, čo sa týka konzumácie rôznych jedál, nie vždy nám všetko chutí alebo ak aj áno, nie je to prospešné pre naše zdravie.

Podobne to platí aj o strave pre zvieratá. Keď máme doma psíka alebo mačičku, tiež nám záleží na ich zdraví, aby sa cítili dobre, spokojne a hlavne, aby nám čo najdlhšie robili spoločnosť a spríjemňovali náš každodenný život. Väčšinou ich berieme ako členov rodiny a starostlivo vyberáme granuly či mäsové výrobky, ktoré im svojím zložením neuškodia.

 

Kvalitné granuly už od útleho veku

 

Každý majiteľ štvornohého miláčika vie, že pes potrebuje dostatok živín, vitamínov už od narodenia podobne ako človek. Organizmus je vo vývoji, a preto od začiatku je veľmi dôležité klásť dôraz na výber toho správneho krmiva pre psíkov.

Granuly pre šteniatka je potrebné vyberať podľa plemena, pretože je to podstatný faktor, ktorý neskôr ovplyvňuje celkový vývoj a zdravie už dospelého psa. Pokiaľ vyberáme granuly pre malého psíka, mali by mať pomerne vysoké nutričné hodnoty a byť bohaté na vitamíny minerálne látky. Preto by sme mali pozorne čítať zloženie granúl, aby sme svojmu psíkovi dopriali tú najvyššiu kvalitu. V neposlednom rade treba brať do úvahy aj veľkosť granúl. Menšie plemená by mali mať granuly zákonite menšie a väčšie plemená si hravo poradia aj s granulami väčšej veľkosti.

 

Klaďme dôraz na komplexnú a vyváženú stravu

 

Nie je žiadnou novinkou fakt, že jedálniček ovplyvňuje naše zdravie po celý život. Platí to aj v prípade domácich zvierat. Preto by sme sa nemali uspokojiť s tým, že keď nášmu psíkovi chutia isté granuly, že ho nimi budeme kŕmiť pravidelne. Lebo to ešte neznamená, že práve ony sú pre jeho zdravý vývoj prospešné.

Opäť platí, pozorne čítať na obale granúl ich zloženie, prípadne, požiadať o radu a pomoc odborníkov, ktorí nám určite správne poradia pri výbere tých najlepších granúl pre psov.

Samozrejme, prihliadajme aj na rasu psíka, jeho vek, veľkosť a pod. Všímajme si, či nemá nejaké tráviace ťažkosti, akú má srsť, či sa uňho neobjavujú nejaké alergické reakcie. V takom prípade by sme mali siahnuť po hypoalergénnych granulách, ktoré neobsahujú žiadne alergény a sú dobre stráviteľné pre psíkov s potravinovou intoleranciou.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*