Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Dôsledná starostlivosť o zdravé vlasy – čo by vám nemalo chýbať?

žena vlasy

Každá žena túži po krásnych a zdravých vlasoch, ktorými sa môže pýšiť nie len na rôznych spoločenských udalostiach, ale v každodennom živote. Ako však dosiahnuť, aby vaše vlasy vyzerali vo forme každý deň?

Tajomstvo je v starostlivosti

Asi nebude žiadnou novinkou, ak hneď na začiatok zdôrazníme, že základom zdravých a pevných vlasov je dôkladná starostlivosť. Každá žena má v tomto určité vlastné zaužívané návyky a špecifiká, čo platí aj pri výbere základného vlasového kozmetického doplnku – šampónu na vlasy.

To čo vyhovuje vlasom troch žien, nemusí vyhovovať štvrtej a naopak je to aj podobne. Vždy je dôležité vyberať na základe vlastnej skúsenosti. Tým však nechceme povedať, že by každá žena mala vyskúšať 15 značiek šampónov. Vyberajte len kvalitné a odporúčané značky. Po prvých dvoch – troch týždňoch pravidelnej aplikácie šampónu na vlasy porovnajte stav vlasov pred a po. Prvotriedny šampón na vlasy má vaše vlasy zanechať pevné, lesklé a zdravé. Na základe výsledku sa rozhodnite, či v používaní daného šampónu pokračovať alebo nie.

Neodmysliteľnou súčasťou kozmetickej vlasovej výbavy je kvalitný kondicionér na vlasy. Rovnako ako pri šampóne na vlasy, aj tu platí, že vždy je najlepšie vybrať podľa špecifického typu vlasov a ich aktuálneho stavu. Kondicionér na vlasy si poradí so suchými či poškodenými vlasmi a dokonca pomáha aj s ich regeneráciou.

Kondicionér sa nanáša po umytí vlasov a necháva sa pôsobiť 5 – 15 minúť. Jeho používanie nie len že zlepší stav a výzor vašich vlasov, ale znižuje riziko zničenia vlasov pri sušení uterákom. Mnoho žien si to neuvedomuje, ale mokré vlasy sú mimoriadne zraniteľné a pri ich sušení dochádza často k poškodeniu povrchu vlasov či lámaniu. Práve použitím kondicionéra sa poškodeniu môžete vyhnúť.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*