Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Drevené alebo plastové okná?

Na túto otázku žiaľ neexistuje jednoznačná odpoveď. Je však úplne samozrejmé, že každému vyhovuje niečo iné, a tak sú jedny spokojní s plastovými a iní zase s drevenými oknami. Na jednej strane drevené okná sú prírodným a v dnešnej dobe populárnym materiálom. No do ich opozície sa dostali plastové okná.

Ďalšou vecou je samotná starostlivosť o drevené okná. Treba ich ošetrovať špeciálnymi olejmi, práve na určitý typ dreva. Zatiaľ čo plastové okná sú naozaj, tak povediac, bez roboty. Plastové okná vydržia niekoľko rokov bez nejakej špeciálnej starostlivosti. Tesnenie oboch okien je takmer rovnaké. O čo teda ide? Väčšine ľudí ide o dizajn okien. No dnes si môžete zvoliť aj okná plastové s imitáciou dreva.

Poďte sa však  s nami pozrieť na ďalšiu dosť kontroverznú tému, ktorá sa týka okien. Na mysli máme kúpu strešných okien. Čo je a čo naopak nie je pravda o strešných oknách sa dozviete práve teraz.

  1. Strešné okná zatekajú

Zatekanie týchto okien je možné jedine vtedy, ak daný majster neurobil svoju prácu na poriadok. Z toho dôvodu si vyberajte len kvalifikovaných majstrov, ktorým zveríte vaše strešné okná do rúk.

 

  1. Krúpy, postrachom strešných okien

Ak sa spoľahnete na vonkajšie sklá, ktoré sú dostatočne tvrdé, aby odolali všetkým prírodným živlom, tak sa naozaj netreba báť rozbitia okien prírodnými živlami.

 

  1. Tepelné úniky, na vine sú strešné okná

Toto je naozaj mýtus, ktorého sa netreba držať. Pretože v dnešnej dobe kvalitné izolačné trojsklo dokáže zabrániť únikom tepla.

Práca vo výškach

Už ako z názvu vyplýva, tak sa jedná o spoločnosti, ktoré vám poskytnú kvalitné výškové práce. Medzi ich typické práce patrí: výškové čistenie okien (čiže čistenie okien na vysokých budovách), natieranie či čistenie striech, spiľovanie a ošetrovanie stromov, ochrana proti hniezdeniu vtákov a mnohé iné práce vo výškach.

Verím, že takýto druh práce naozaj nie je pre každého a páni, ktorí takúto prácu vykonávajú musia mať naozaj silný žalúdok a odhodlanie. Veď viete si vy sami predstaviť pracovať vo výške niekoľkých metrov?

 

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*