Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Kde všade môžete využiť batérie?

Možno by ste si mysleli, že éra tužkových batérií je už dávno za nami, máločo je však tak blízko k omylu. Aj keď technológie naozaj výrazne pokročili, prakticky nič sa nezmenilo na tom, že s batériami sa naďalej stretávame všade navôkol nás. Vo vašom budíku, nástenných hodinách, v diaľkovom ovládači, či na miestach, o ktorých by ste ani nevedeli. Poďme si bližšie povedať, kde však môžete batérie využiť a čo všetko ponúkajú súčasné technologické novinky v tejto oblasti.

Aj v telocvični

Vyššie sme vymenovali ´typické´ príklady použitia tužkových či iných batérií v našich každodenných životoch. Nájdu sa však aj netradičné príklady, ktoré by sme vám radi ukázali. Popri klasických tužkových batériách sa na trhu nachádzajú aj gombíkové lítiové batérie, ktorých devízou je nízke samovybíjanie. Ich životnosť je odhadovaná až na 10 rokov a fungujú v širokom rozmedzí teplôt od mrazov po horúčavu. No a napríklad taká lítiová batéria CR2032 sa dá použiť vo vašich fitness prístrojoch a meračoch tepu počas cvičenia v posilňovni, ďalej v kľúčoch od auta, zariadeniach na zálohovanie pamäte, v laserových perách či lekárskych prístrojoch.

Batérie viete aj dobíjať

Samozrejme, nie všetky batérie majú takú jednorazovú životnosť ako vyššie spomenutý model CR2032. Aj na toto však technológia našla svoju odpoveď. Tou sú nabíjateľné batérie, ktoré teda viete po tom, ako sa vybijú, opätovne nabiť. Je to obľúbené riešenie zvlášť pre ľudí, ktorí majú vysokú spotrebu jednorazových tužkových batérií. V takom prípade je potrebné si zabezpečiť aj nabíjačku, napríklad model CR123A ponúkanie nabíjanie pre dva kusy batérií súčasne. Batérie využívajú aj elektronické cigarety, niekedy vstavané, niekedy si ich k elektronickej cigarete musíte prikúpiť.

Možno ste ani netušili…

Vedeli ste, aké súčasné nielen tužkové batérie ponúkajú možnosti? Možno si teda budete viac všímať, vďaka čomu funguje váš merač tepu pri cvičení vo fitness centre, alebo siahnete po nabíjateľných batériách, ktoré môžu priniesť viacero pozitívnych efektov vrátane dlhodobej finančnej úspory.

Zdroj obrázku: Nor Gal / Shutterstock.com

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*