Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Keď mužská pýcha slabne

lekár

V dnešnej uponáhľanej dobe sú muži a ženy vystavovaní nadmernému stresu, vysokým požiadavkám zo stany zamestnávateľa, ustavičným rýchlym kolobehom medzi prácou a domovom. Tieto faktory negatívne vplývajú na osobné prežívanie človeka, čo sa prenáša aj do intímneho života. Čoraz častejšie majú muži problémy súvisiace s erekciou a uspokojením partnerky.

V čom môže byť problém?

Slabá erekcia

Poruchy erektility môžeme rozdeliť do troch rôznych kategórií, a to na slabú, predčasnú a krátku erekciu. Pod pojmom slabá erekcia rozumieme nedostatočné stoporenie penisu a jeho rýchle ochabnutie. Najčastejšími príčinami sú poruchy prekrvenia údu, nízke libido a nesprávna životospráva. Liečba je zameraná na skvalitnenie stravovania, vylúčenie tabakových a alkoholických výrobkov, posilňovanie panvového dna a v neposlednom rade je rýchlou a účinnou pomocou farmaceutický priemysel. Dnes sú na trhu mnohé liečivá, ktoré pomáhajú mužom v tejto chúlostivej záležitosti. Najznámejším a najuznávanejším liekom je Viagra. 

Predčasná erekcia

Problémom z trošku iného súdka je predčasná erekcia. Touto formou poruchy erektility trpia najmä mladí, sexuálne nezrelí muži. Dochádza k príliš rýchlemu vzplanutiu túžby a nastáva predčasné stoporenie. Riešenie je však príjemnejšie ako by sa mohlo zdať. Častejší pohlavný styk či častejšia masturbácia pomáhajú oddialiť nástup erekcie. V prípade, že táto porucha súvisí s hormonálnou nevyrovnanosťou, je potrebná návšteva odborného lekára.

Krátka erekcia

Tretím typom porúch erektility je krátka erekcia. S týmto problémom sa stretávajú jednak starší muži, muži užívajúci niektoré druhy liekov, ale môže sa objaviť aj u mladších sexuálne neskúsených mužov a u mužov vystavených nadmernému stresu. Pomôcť môže obmedzenie stresových faktorov, zlepšenie životosprávy, užívanie Viagry či návšteva lekára.

Nájdu sa aj muži, ktorí svoje problémy riešia radikálnejšie, a to obriezkou. Ide o chirurgický zákrok odstránenia predkožky, u ktorého je vedľajším účinkom zvýšená dráždivosť pohlavného údu, čo vedie k väčšiemu uspokojeniu oboch partnerov.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*