Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Knihy, ktoré pozitívne ovplyvnia tvoj život v roku 2021

V živote človeka sa nájde veľa momentov, ktoré ho či už viac alebo menej pozitívne ovplyvňujú, či nejakým spôsobom naučia niečo nové. Je možné, že si to mnohokrát ani neuvedomujeme. Niekedy nás tieto Podobne je to aj však aj s knihami. Avšak rozdiel je v tom, že kým v živote sa pozitívne momenty dejú viac či menej náhodou, čítanie kníh, ktoré nás ovplyvňujú pozitívne, je cielené. Ak patríte medzi tých, čo takéto knihy čítajú, určite to poznáte. Ak však ešte takéto knihy nečítate, prípadne neviete, ktoré by to mohli byť, výhodou je, že môžu naozaj zmeniť vaše zmýšľanie. Takže je dobre začať čo najskôr. Tu je niekoľko tipov na knihy, ktoré zaručenie pozitívne ovplyvnia váš pohľad na svet v roku 2021:

1. Jay Shetty – Think like a Monk

Počuli ste už o tomto superhviezdnom tútorovi a motivátorovi, ktorý žil istý čas ako mních? Ak náhodou nie, tak ste pravdepodobne jedným z mála. Jay Shetty je nielen hviezda sociálnych médií, ale aj reálny a uveriteľný človek, ktorý svojimi podcastmi pod názvom „On Purpose“ ovplyvnil milióny ľudí po celom svete. Z jeho nadčasových a pozitívnych myšlienok vznikla nakoniec celá kniha, ktorá je nemenej populárna. Viaceré z jeho skvelých myšlienok vznikli v období, kedy pôsobil ako mních, a ponúka spôsob, ako žiť zmysluplnejší a zároveň menej úzkostlivý a materiálny život.

Jay už vyprodukoval viac ako 400 virálnych videí a jeho podcast sa radí medzi tie najpočúvanejšie. V tejto inšpiratívnej knihe Shetty čerpá zo svojho pobytu s mníchmi, aby nám ukázal, ako môžeme prekonať prekážky a objaviť náš potenciál a silu. Na základe prastarej múdrosti a vlastných bohatých skúseností odhaľuje, ako prekonať negatívne myšlienky a návyky a ako pristupovať k veciam s pokojom a zmysluplným účelom.

2. Petr Ludwig – Konec prokrastinace

Prokrastináciu pozná asi každý z nás. Ten čas, keď bezcieľne blúdime príspevkami sociálnych médií, prípadne pozeráme niečo, čo nás vlastne ani nebaví. A to je práve zmyslom tejto knihy – ak vás neovplyvní pozitívne táto, potom to už nedokáže snáď žiadna! V knihe sa dozviete, napríklad, aj to, čo hovorí o odkladaní vecí veda a prečo sme niekedy neefektívny. Ba čo viac – naučíte sa, ako sa motivovať a zbavíte sa zlých návykov. Petr Ludwig píše bez servítky a tak, ako sa veci naozaj majú. Skrátka tak, aby táto kniha spravila presne tú zmenu, ktorú chcete.

3. Eckhart Tolle – Sila prítomného okamihu

Ďalší fenomén, ktorý by ste si mali určite prečítať. Ak by vás knihy náhodou nebavili, nemusíte sa báť, pretože táto vás určite baviť bude. Eckhart Tolle sa chcel podeliť v tejto knihe len o svoje skúsenosti, ale nakoniec sa aj tak stal z nej bestseller. Čo si myslíte, bude mať práve táto kniha vplyv na vaše pozitívne ja? Zrejme áno, pretože toto je práve jedna z tých kníh, ktoré majú moc radikálne zmeniť život k lepšiemu. Kniha je písaná nekomplikovane a jasne a najdôležitejší odkaz z nej je: Najpriamejšia cesta ku šťastiu a spokojnosti je schopnosť naplno žiť v prítomnosti. Práve toto však nie je také ľahké, pretože veľa z nás sa upína na minulosť, prípadne na budúcnosť. Zmeňte to tu a teraz.

4. Paulo Coelho – Alchymista

Vedeli ste, že práve táto kniha je zapísaná aj v Guinessovej knihe rekordov za najviac prekladov jednej knihy? Kniha brazílskeho spisovateľa je tentokrát niečo iné. Jedná sa o román, v ktorom sa nás autor snaží presvedčiť o zmysluplnosti cesty za osobným šťastím. Každý z nás má svoj príbeh, avšak nie každý z nás ho uskutoční. Čo si o tom myslíte? Základný problém totiž spočíva v tom, že ľudia si vyberajú pohodlie a istotu namiesto rizika. Príbeh je o obyčajnom chlapcovi – pastierovi zo Španielska, ktorému sa v sne objavuje určité proroctvo. A práve za ním sa rozhodne ísť. Kniha je o tom, že človek od života dostáva to, čo potrebuje a nie to, čo chce.

Po ktorej knihe siahnete ako po prvej? Je dôležité mať v živote veci, ktoré nás motivujú.  Je to práve preto, pretože nie vždy je jednoduché udržať si motiváciu a elán. Môžeme sa stretnúť s ťažkými životnými situáciami, alebo sa len bojíme určitej výzvy, prípadne nevieme, či cesta, ktorou ideme, pre nás tá pravá. Knihy sú jedným z prostriedkov, ktoré nás majú niečo naučiť. Je iba na nás, ktorou cestou sa vydáte. Chcete sa každý deň niekam posúvať a dať svojmu životu zmysel? Veď sme tu iba raz a či sme šťastní alebo nešťastní, aj knihy sú tiež ten prostriedok, ktoré nás majú schopnosť pozitívne ovplyvniť. Nájdite si čas a začnite pracovať na svojej osobnosti. Je úplne jedno, či je rok február alebo júl, zmena nemusí začať s novým rokom. Musí začať od vás. Čím skôr si to uvedomíte, tým šťastnejší a pozitívnejší bude váš život.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*