Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Laser Game – adrenalínový zážitok, ktorý vás pohltí

Určite ste už počuli o Laser Game. Obľúbená a moderná hra pre všetky vekové kategória, kde skupina ľudí rozdelená do dvoch tímov zvádza medzi sebou neľútostný boj pomocou laserových zbraní. Súpera sa snažíte zasiahnuť do senzorov umiestnených na veste, prípadne helme alebo zbrani, ktoré sú súčasťou vybavenia Laser Game.

Zápas prebieha v špeciálnych arénach, ktoré sú zväčša tmavé a osvetľuje ich len zopár svetiel alebo UV farby po stenách. Ako sme spomínali, zväčšia ide o tímovú hru, kde sa využíva spolupráca a kooperácia. Tím môže využívať rôzne taktiky, alebo sa len jednoducho vrhnúť do boja.

Existuje však aj typ Laser Game s názvom „Deathmatch“, ktorý predstavuje boj všetkých proti všetkým. Ide o niečo dynamickejší a občas možno aj chaotickejší spôsob hry, no takisto mimoriadne zábavný.

Priebeh jednotlivých hier, vybavenie, ako aj určité pravidlá sa môžu odlišovať v závislosti  od konkrétnej Laser arény, ktorú si vyberiete. Vo väčších mestách na Slovensku už pravdepodobne nájdete minimálne jednu Laser arénu. Stavba laser arén je v súčasnosti na vzostupe a na Slovensku nájdete spoločnosti, ktoré sa špecializujú na samotnú stavbu a dizajn nových arén.

Laser Game vs. Paintball

Pokiaľ poznáte hru Paintball, určite ste si všimli podobnosť medzi týmito dvoma hrami. Paintball sa hrá so zbraňou, ktorá používa muníciu vo forme farebných guličiek. Hra sa väčšinou odohráva v špeciálnych vonkajších areáloch a hráči na sebe majú maskáčovú kombinézu alebo iné oblečenie, pri ktorom nevadí, že sa počas hry zašpiní nie len blatom, ale aj farbou z trafených guličiek.

Tieto hry sú teda podobné, no pri Laser Game sa nemusíte báť priameho zásahu guličkou, ktorý je často krát bolestivý. Po dohratí Laser Game ste teda zvyčajne bez modrín a nutnosti vyprať oblečenie od farby. Takisto nemusíte čeliť poveternostným vplyvom. Obe hry však ponúkajú unikátny zážitok a určite stoja za vyskúšanie.

 

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*