Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Máte nový telefón? Viete, ako správne naložiť s tým starým?

Ľudí môžeme rozdeliť do dvoch skupín. Prvú skupinu tvoria ľudia, ktorí majú jeden mobil celé roky a nechcú počuť o novom, aj keď sa ich mobil postupne kazí. Na druhej strane máme skupinu ľudí, ktorí by najradšej mali najnovší model danej značky a mobily striedajú pomerne často. Či už patríte do jednej alebo druhej skupiny ľudí, aj vám raz ostane doma nepoužívaný mobil.

Je zrejmé každému, že mobil nepatrí do komunálneho odpadu. Málokedy ľudia mobil klasicky vyhodia, väčšinou nevedia, čo s ním, a preto si ho nechávajú niekde vzadu v zásuvke. Počuli ste, že existuje aj výkup mobilov?

Existujú štyri jednoduché kroky, ako postupovať v prípade, že chcete predať svoj starý mobil.

PRVÝ KROK: Odkúpenie mobilu

Najskôr si musíte nájsť firmu/spoločnosť alebo jednotlivca, ktorí váš mobil odkúpia. Príkladom môže byť internetová stránka mobilonline.sk, ktorá odkupuje aj tablety a smart hodinky. Na stránke nájdete dotazník, v ktorom vyplníte, o akú značku mobilu sa jedná. Tiež zadáte stav, v ktorom je váš starý mobil.

DRUHÝ KROK: Stanovenie výkupnej hodnoty

Potom, ako všetky údaje vyplníte, tak sa vám zobrazí výkupná hodnota. Pozor, hodnota je len orientačná. Celkovú výkupnú hodnotu zistíte až po tom, ako mobil prezrie odborník.

TRETÍ KROK: Doručenie mobilu

Ak sa rozhodnete, že mobil chcete nechať odkúpiť, vyberiete si pobočku predajne, kam mobil doručíte. Ak sa pobočka nenachádza v blízkosti vášho bydliska a vy sa nemáte ako dostať osobne na predajňu, môžete nechať mobil doručiť kuriérom – bezplatne.

ŠTVRTÝ KROK: Reálna hodnota a predaj

Potom, ako bude mobil skontrolovaný, tak zistíte celkovú výkupnú sumu a záväzne sa rozhodnete, či svoj starý mobil chcete predať. Ak sa tak rozhodnete, peniaze môžete dostať na ruku v hotovosti alebo vám peniaze prídu na účet.

Nevyhadzujte starý telefón, ani si ho nenechávajte vzadu v zásuvke. Predajte ho a získajte peniaze na nový.

Zdroj obrázku: BT Image / Shutterstock.com

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*