Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Môj dom, môj hrad – hodnoty a hľadanie nového bývania

Hľadanie nového bývania je krásnym zážitkom a novým dobrodružstvom pre rodinky či jednotlivcov. Môže to byť však zároveň niekedy veľmi pohlcujúce a únavné. Zo všetkých strán okolo nás obletujú informácie na čo si treba dať pri sťahovaní pozor a čo určite nepodceniť. Nie je to len zo strany našich blízkych či realitného makléra, ale aj zo strany sociálnych médií a spravodajskej sféry. Každý má pre vás zaručené rady a triky a vy už neviete čo skutočne čakáte od vášho vysneného bývania a čo bolo pôvodne vašou prioritou?

Skúsme spomenúť pár skutočne najdôležitejších aspektov, na ktorých pri sťahovaní záleží asi každému. Zaraďuje sa medzi ne bezpečie a pohodlie. Je určite dôležité, aby ste žili v bezpečnej štvrti. Popýtajte sa predávajúceho na históriu štvrti a možno aj susedov. Dajte si skontrolovať prístup k domu, oknám, prípadne skontrolujte plot alebo inštaláciu alarmu.

Hľadajte inšpiráciu

Čo sa týka pohodlia, rôzne denníky ako napríklad známy denník Pravda či iné vám dokážu poskytnúť dostatočnú inšpiráciu na to, aby bolo vaše nové hniezdočko útulné a aby ste sa k v ňom dobre cítili. Základom sú však ale možno menej príjemné a technickejšie veci, ktorým sa potrebujete určite povenovať kým začnete s dekorovaním. Začnite kontrolou plesní a pretekania vody. Nezabudnite tiež zistiť teplotné podmienky a izoláciu, pretože je jasné, že teplučko reprezentuje ako bezpečie tak aj pohodlie. Neviete ako na to?

Jednoducho. Objednajte si službu nazývanú termovízne meranie. Pomocou termovízneho merania je možné rozložiť teplotu, prípadne odhaliť všetky chyby, ktoré by sa mohli vyskytnúť v tejto oblasti. Tento krok je určite vhodnou investíciou, pretože v prípade neobjavených alebo zanedbaných chýb by ste sa nedoplatili. Touto prevenciou sa tomu však vyhnete a s tým aj vážnym problémom, ktoré môžu prísť s týmito potenciálne neobjavenými teplotnými trampotami.

Hoci toto sú naozaj základné veci, ktoré väčšina z nás hľadá pri sťahovaní, každý máme iné priority a to vo všetkom. Najdôležitejšou radou teda určite je držte sa najmä svojich inštinktov a potrieb, tie vám bezpochyby nájdu nový šťastný domov.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*