Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Montované haly – výhody a využitie

Priemyselné haly a veľkoplošné sklady dnes rastú ako huby po daždi. O tovar akéhokoľvek charakteru núdza nie je a prevažne sa dováža z iných krajín, prípadne domáci tovar sa vyváža. Také množstvo tovaru je však potrebné niekde uskladniť. A préve z tohto dôvodu sú veľké sklady abolútnou nevyhnutnosťou.

Výhody montovaných hál

Montované haly sa dnes stavajú z oceľových konštrukcií. Ich stavba je rýchla, jednoduchá a pevná. Nie je potrebné kopanie základov, murovanie a iné náročné a zdĺhavé práce ako v prípade stavania obytných domov. Ako sa vraví, čas sú peniaze. Navyše ich veľmi rýchlo viete aj demontovať. Ďalším dôvodom, prečo sú tieto stavby také obľúbené je aj to, že na stavbu montovanej haly nie je potrebné stavebné povolenie, čo šetrí veľa času a peňazí.

Montované haly musia spĺňať určité kritéria bezpečnosti a kvality. Musia odolať všetkým poveternostným podmienkam, ako je dážď, sneh, silný vietor či oheň. Samozrejmosťou sú izolačné vrstvy opláštenia haly. Kvalitné priemyselné led osvetlenie by malo byť samozrejmosťou.

Spôsoby využitia

Montované haly sú polyfunkčné, dajú sa teda využiť na viaceré činnosti. Poväčšine majú charakter priemyselnej haly či skladu, ale taktiež slúžia aj ako výstaviská či športové haly.

Interiér

Samotný interiér musí vyhovovať účelnosti danej haly. V prípade skladov tvoria interiér najmä vysoké regály, ku ktorým sú potrebné aj vysokozdvižné vozíky (vzv) a montážna plošina na vzv. Vďaka nim je manipulácia s tovarom v sklade oveľa jednoduchšia. V prípade skladov potravín sú normy oveľa prísnejšie. V priestoroch potravinových skladov nesmie prechádzať teplovodné ani odpadové potrubie, ktoré by mohlo narušiť kvalitu a čerstvosť potravín. Sklady by mali byť vybaevené špeciálnymi meracími zariadeniami a mali by sa tam dodržiavať prísnejšie hygienické pravidlá ako v obyčajných skladoch.

Okrem výstavby novej montážnej haly dnes majú firmy možnosť si takéto haly aj prenajať. Stačí si na internete nájsť nejakú halu na prenájom v okolí mesta, ktoré má pre firmu najlepšiu stategickú polohu.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*