Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Mužské zdravie pod kontrolou

lekár

Návšteva lekára je pre väčšinu populácie stresový faktor. Mnoho ľudí ide k lekárovi často až po dlhotrvajúcich ťažkostiach. Príčin je niekoľko. Niektorí majú strach už len pri pomyslení na biely plášť a hneď im príde nevoľno. Niektorí sa za svoje zdravotné ťažkosti hanbia a čakajú či sa ich stav náhodou nezlepší. Iní si zase nechcú či nevedia nájsť na návštevu lekára čas a vyhovárajú sa na veľmi nabitý pracovný a súkromný program. No a potom je ešte veľká skupina ľudí, ktorých odrádzajú preplnené čakárne a dlhá čakacia doba. Svoje zdravie by sme si však mali vážiť a patrične sa oňho strať.

Obzvlášť chúlostivou témou ešte aj v dnešnej modernej dobe sú urologické prehliadky a vyšetrenia. Treba si uvedomiť, že urológ sa nestará len o mužské pohlavné ústrojenstvo, ale zaoberá sa aj diagnostikou a liečbou ochorení močového systému, takže jeho ambulanciu navštevujú aj ženy. Mnoho mužov sa preto hanbí vôbec vkročiť do čakárne pred urologickú ambulanciu.

Riešením je súkromná klinika urológie. Benefitov je hneď niekoľko. Klient nečaká nekonečné desiatky minút, kým sa dostane na rad. Klinika mu totiž zaručuje objednanie na presný čas, ktorý sa dodržiava, takže vopred viete, kedy budete prijatí a nemusíte si brať voľno z práce na celý deň. Ďalšou výhodou sú špičkové moderné zariadenia a tiež nové priestory, v ktorých sa budete cítiť príjemne a nebudú vo vás vyvolávať odstrašujúce pocity. A v neposlednom rade je to diskrétnosť.

Aké problémy rieši urológ? Muži prichádzajú najčastejšie s ochoreniami prostaty či vtedy, keď im ich pýcha z nejakých dôvodov nešliape ako kvalitné hodinky. Okrem erektilnej dysfunkcie a prostaty sa urológ zaoberá tiež hrčkami na semenníkoch, zápalmi močových ciest a súčasťou jeho práce je aj miniinvazívna chirurgia. Muži by sa nemali hanbiť a mali by chodiť na pravidelné preventívne prehliadky, ktoré pomáhajú včasnému zachyteniu ochorení a ich rýchlemu liečeniu. Zdravie totiž nie je samozrejmosť a treba oň dbať.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*