Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Na lyžovačku bez stresu

Lyžovanie je obľúbeným športom tisícov Slovákov. Lyžovačku si je možné vychutnať na menších svahoch, ktoré sú roztrúsené krížom-krážom po Slovensku, ale aj vo vysokých horách, akými sú naše Nízke a Vysoké Tatry. Mnoho lyžiarov využíva aj dobrú dostupnosť a vynikajúce služby v nie príliš vzdialených Alpách, kde každoročne cestujú celé rodiny na týždňové či dvojtýždňové lyžovačky. Čo je základom každého lyžiara?

Výstroj

Pod pojmom lyžiarska výstroj rozumieme lyže, prípadne snowboard, lyžiarky, lyžiarske palice, prilbu, okuliare. najideálnejšie je mať svoju vlastnú výstroj. Je prispôsobená na telesné parametre a človek je na ňu zvyknutý. V prípade rekreačných lyžiarov, ktorí si idú zalyžovať len párkrát za sezónu, je tu aj možnosť požičať si celú výstroj priamo na svahu. Dnes sú požičovne takmer v každom lyžiarskom stredisku. Odporúčame si to však vopred overiť, aby vás nečakalo nemilé prekvapenie.

Oblečenie

Termoprádlo je pri lyžovaní veľmi potrebné. Rovnako aj teplé ponožky, dalšie vrstvy oblečenia a kvalitná nepremokavá lyžiarska vetrovka a zateplené nohavice. Čo by sa nemalo podceňovať sú poriadne lyžiarske rukavice a čiapka či kukla.

Pri viacdňovej lyžovačke netreba zabúdať na dostatočné množstvo oblečenia, ktoré sa dá vymieňať v prípade premoknutia. Ak cestujete autom, nezabudnite na gumené vaničky do kufra, aby vám sneh z výstroje takpovediac “nevytopil” kufor.

Ubytovanie

Pri viacdňových lyžovačkách si treba zarezervovať aj ubytovanie. Treba však myslieť nato, že počas lyžiarskej sezóny sú hotely a apartmány plné. Preto je potrebné urobiť rezerváiu s dostatočným časovým predstihom. Ak si chcete dopriať poriadny oddych aj počas lyžovačky, skvelou možnosťou je wellness s bazénom a saunou, akú ponúkajú napríklad aj apartmány Jasná.  Preto si nezabudnite pribaliť okrem lyžiarskeho oblečenia aj plavky a nejaké pekné oblečenie na romantickú večeru.

 

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*