Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Na skok na krásnu Maltu

záhradný nábytok

Malta alebo Maltská republika je malý ostrov nachádzajúci sa medzi talianskou Sicíliou a severnou Afrikou. Jej hlavným mestom je Valleta a oficiálnym jazykom tzv. maltčina a angličtina.

Ubytovanie na Malte

Ideálne v hlavnom meste. V meste sa nachádza množstvo reštaurácií, barov, promenád, avšak je mestom tichým, a preto tu hluk veľmi nenájdeš. Ak si však milovníkom tichších miest, Valleta je pre teba ideálnym riešením. Na Maltu sa však dá veľmi jednoducho dostať aj prostredníctvom jazykových kurzov. Skvelé jazykové pobyty Malta sú cenovo dostupné pre všetkých a sú ideálnou príležitosťou, ako zlepšiť svoju angličtinu.

Čo ďalšie vidieť na Malte?

Jednoznačne choď na pláže! Malta ponúka množstvo krásnych pláží – medzi tie TOP patria:

  • Golden Bay Beach – pre milovníkov pieskových pláži je táto pláž ako stvorená, je veľká a priestranná. Táto pláž patrí medzi jednu z najnavštevovanejších a chodieva tu veľa ľudí.
  • Mellieha Bay – túto pláž využívajú najmä rodičia s malými deťmi, pláž je rovnako piesková.
  • Dwejra Bay – pláž, ktorá donedávna bola známa Azúrovým oknom, ktoré sa však prepadlo. Napriek tomu tu nájdeš veľa rôznych prírodných „bazénikov“.

Mestečko Marsaxlokk

Mesto, ktoré sa vyznačuje mnohými farbami. Najmä fotografi si tu prídu na svoje – mesto je fotogenické asi z každého uhla. Do mesta si preto zbaľ tenisky, pohodlné tričká, niečo navrch a nechaj sa ním unášať. Mnoho kamenných uličiek, kostolíkov či pevností sa ti isto budú páčiť.

Mesto Mdina

Už na prvý pohľad Vás očarí kamennou bránou mesta. Stredoveké mesto, do ktorého keď vkročíte, sa ako keby prenesiete v čase. Je veľmi vzácnou pamiatkou a preto nečudo je zapísané v pamiatkach UNESCO. Dominantu tohto mesta tvorí Katedrála sv. Pavla, ktorú nájdete na námestí. Neďaleko je druhé mestečko – Rabat, ktoré skrýva veľa rímskych mozaík.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*