Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Najväčšie technologické novinky: Čo môžeme do budúcna očakávať?

Veda a technológie napredujú míľovými krokmi. V posledných desaťročiach sme preto svedkami a dokonca priamymi účastníkmi technologickej revolúcie nevídaných rozmerov. Skúste si len predstaviť človeka zo začiatku minulého storočia, ktorý by sa náhodou zjavil v našej dobe. Určite by sa nestačil diviť. Prekvapený pohľad takto zaskočeného človeka by mnohým dozaista vnukol myšlienku, aké technológie na nás čakajú v najbližších rokoch. Z dlhodobého horizontu je na túto otázku neľahké odpovedať. Môžeme len predpokladať, že sa vývoj technologických noviniek poslednej doby nezastaví, ale práveže začne ešte rýchlejšie napredovať.

Skladacie telefóny a zariadenia

Smartfóny ako také, aj keď sú nesmierne praktické, nie sú zase takým novým objavom. V mobilnom priemysle však nedávno prerazila na trh novinka v podobe skladacích telefónov. Vychádza z myšlienky, že aj keď v zloženom stave ponúka všetky benefity klasického telefónu, po rozložení sa zmení na ešte výkonnejšie zariadenie. Tento jedinečný koncept možno sledovať napríklad na modeli Galaxy Z Fold 2 od spoločnosti Samsung, ale k revolučnému nápadu prispeli novinkami napríklad aj Oppo, Motorola, Xiaomi, Microsoft či Huawei. Ak ste si mysleli, že tento výstrelok skomplikuje dodatočnú ochranu jeho krehkého prevedenia, vedzte, že puzdro na mobil zoženiete bez ohľadu na to, akým modelom práve disponujete.

Zdroj: pexels.com

Nositeľné technológie

História nositeľných technológií, ako ich poznáme dnes, nesiaha až tak ďaleko. Inteligentné hodinky, fitness náramky, smart okuliare či prstene monitorujúce spánok sú aktuálnym trendom, ktorý by mal podľa prognóz pokračovať v rastúcej tendencii aj naďalej. Vychytávky hrajúce do karát predovšetkým výrobcom smartfónov môžeme zaradiť medzi najlepšie objavy s najväčším pokrokom za posledné obdobie. V roku 2022 sa na trh dostali napríklad nové Apple Watch Ultra, ktoré zvládnu aj tie najnáročnejšie podmienky.

Zdroj: pexels.com

 

Vedeli ste, že niektoré najmodernejšie digitálne hodinky vedia detegovať prípadnú dopravnú nehodu a privolať potrebnú pomoc?

Umelá inteligencia

Vo svete umelej inteligencie vidíme čoraz viac menších, či väčších pokrokov. Veľká časť z nich sa dotýka predovšetkým mobilného priemyslu. Softvér rozpoznávania hlasu, všemožné aplikácie, ktoré na svoj chod potrebujú umelú inteligenciu, či umelá inteligencia využívaná na zlepšenie mobilného zážitku sú len jednými z mála vecí, na ktorých vývojári dennodenne pracujú. Do veľkej miery to môžeme pozorovať aj na stále jednoduchšej komunikácii s virtuálnymi hlasovými asistentmi, medzi ktoré patrí napríklad Siri, Alexa či Google Assistant. V budúcnosti očakávame na poli tejto technológie obrovský progres, ktorý je možno už bližšie, než si myslíme.

Zdroj: pexels.com

 

Vedeli ste, že umelá inteligencia by mala byť v budúcnosti inteligentnejšia ako ľudia? V roku 2013 sa hovorilo o tom, že je na úrovni 4-ročného dieťaťa. Do roku 2029 by mala dosahovať úroveň inteligencie dospelého človeka.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*