Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Nakupujte na internete s kupónmi, ušetríte

zľavový portál

Pravdepodobne ste sa pri nakupovaní na internete už stretli s tým, že pri finalizovaní objednávky sa v nákupnom košíku objaví pole s názvom „zľavový kód“ alebo „zľavový kupón“. Ide o jednoduchú a dostupnú možnosť, ako ušetriť často nemalé peniaze. Napriek tomu mnoho ľudí túto možnosť ignoruje a zľavu nezíska. Pritom zaobstaranie zľavového kupónu je tak jednoduché. Neveríte? Prečítajte si tento článok, v ktorom Vám vysvetlíme, ako správne používať zľavové kupóny a ušetriť desiatky či stovky eur pri nakupovaní cez internet.

Ako fungujú zľavové kupóny?

Mnoho internetových obchodov ponúka svojim zákazníkom možnosť získať zľavu prostredníctvom zľavových kupónov, a to buď ako percentuálny podiel z celkovej sumy nákupu alebo konkrétnu sumu na konkrétny produkt, prípadne poštovné zdarma a podobne. Zľavový kupón má zvyčajne formu kombinácie čísel a písmen, ktorú je potrebné pri objednávke zadať do správneho poľa a uplatniť tak zľavu.

Po úspešnom zadaní kupónu sa cena automaticky prepočíta a vy tak platíte už zvýhodnenú cenu produktu. Pred odoslaním objednávky vždy odporúčame skontrolovať, či zadaný kupón funguje a cena bola prepočítaná správne. Na internete sa občas objavia neaktuálne zľavové kupóny, ktoré nemusia fungovať. Preto je potrebné kupóny hľadať na tých správnych miestach.

Kde získať zľavové kupóny?

Ako sa teda vlastne dostať k vytúženej zľave? Je to jednoduchšie, ako by ste si možno mysleli. Zľavové kupóny nie sú žiadnym tajomstvom ani strateným pokladom na dne oceánu. Nájsť ich môžete na niektorom z obľúbených zľavových portáloch, ktoré poskytujú prehľad o aktuálnych zľavách na jednotlivých e-shopoch.

Na zľavových portáloch nájdete jednotlivé internetové obchody aj s ich zľavami prehľadne rozdelené do kategórií podľa typu ponúkaného tovaru, čo umožňuje získať rýchly prehľad o zľavách v segmente elektroniky, módy, kozmetiky či športového príslušenstva. Niekedy sa teda oplatí najprv zistiť, aké zľavy a zľavové kupóny sú momentálne dostupné. Následne už navštívite konkrétny internetový obchod a viete, že ak si v ňom vyberiete, automaticky ušetríte napríklad 15 % zo sumy nákupu. No nie je to skvelé?

Nakupujte na obľúbených e-shopoch za výhodnejšie ceny

Cena a najmä zľava je jedným z nástrojov, vďaka ktorým môžu obchody predávať viac a získať nových zákazníkov. Tento nástroj s obľubou používajú tak veľké, ako aj menšie (nie len) internetové obchody. Medzi najznámejšie a najobľúbenejšie internetové obchody ponúkajúce zľavy formou kupónov patria napríklad Alza, Eobuv, Notino, Lidl, Mall a ďalšie.

Zľavy na elektroniku či oblečenie

Vďaka kupónom teda viete jednoducho pomocou pár klikov získať zľavu na rôzne druhy elektroniky, oblečenie, nábytok, výživové doplnky a množstvo iného tovaru. Získane kupónu je niekedy skutočne tak jednoduché, že by bol hriech ho nevyužiť a neušetriť. Výnimkou nie sú ani kupóny na jedlo a donášku, napríklad Bistro často ponúka zľavu 2€ na celú sumu objednávky.

Pomocou zľavových portálov môžete ušetriť na dovolenke a cestovaní

Cestovanie sa v posledných rokoch stalo mimoriadne dostupným a obľúbeným hlavne u mladých ľudí. Spoznávať svet je v súčasnosti lacnejšie ako kedykoľvek predtým a novým trendom sa stalo tzv. „low – cost cestovanie“. Ako názov napovedá, ide o cestovanie pri čo najmenších nákladoch, pričom je občas potrebné znížiť svoje nároky na komfort a pohodlie.

So znižovaním nákladov na cestovanie alebo relaxačnú dovolenku Vám môžu pomôcť aj zľavové portály. Tie ponúkajú množstvo zliav na rôzne typy pobytov – či už poznávacie zájazady, relaxačné wellness pobyty alebo zľavu na samotné ubytovanie v niektorej z obľúbených cestovateľských destinácií. Získať môžete aj zľavu na ubytovanie cez Airbnb alebo Booking.

Pokiaľ si plánujete konečne dopriať vytúženú dovolenku, možno je práve teraz ten správny čas. Stačí trocha pogoogliť a nájsť možnosti, ako získať zľavu na dopravu, ubytovanie. či stravu a za pár eur toho možno zažijete viac, než by ste čakali.

Spravte si prehľad, získajte informácie a rozhodnite sa správne

Pravdou je, že zorientovať sa v ponuke v ktoromkoľvek segmente dnes nie je jednoduché. Obchodov, predajcov, cestovných kancelárií či aeroliniek je skutočne veľa a stále pribúdajú. Nebojte sa však venovať trocha času prieskumu. Porovnajte si ceny, ponuku, dostupnosť rôznych zliav a na základe zhromaždených informácie urobte správne rozhodnutie pre seba aj svoju peňaženku. Veď ako sa hovorí, komu sa nelení, tomu sa zelení.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*