Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Nechajte záhradu vyniknúť

Vlastniť dom – svoj malý kúsok raja, je snom takmer každého človeka. Niekto si ho stavia a zariaďuje svojpomocne, niekto si nato najmä profesionálov, ktorí urobia všetko od A po Z. Či tak alebo onak, ku každému domu patrí aj relaxačná zóna-záhrada.

Niekomu dovoľuje výmera pozemku naozaj kráľovsky veľkú záhradu s bazénom, ovocným sadom, políčkom na zeleninu, jazierkom, skalkou a altánkom s krbom. Niekto zase také honosné podmienky nemá, ale aj z malej záhrady sa dá vyčariť kúzelné miesto. Treba vsadiť na vhodné doplnky a vhodné rozmiestnenie jednotlivých komponentov, ktoré v záhrade chce majiteľ mať. V prípade malých záhrad vyhráva jednoduchosť a praktickosť. Malý priestor, ktorý je síce pekný, ale preplnený nepôsobí ani trochu útulne a príjemne.

Menej je niekedy viac

Človek chce v záhrade pocítiť voľnosť, je to miestom oddychu. Preto sa treba riadiť heslom: menej je niekedy viac. Do malej záhrady zapracujte oddychovú zónu s menších stolíkom a pár ratanovými alebo inými stoličkami. Toto miesto bude ideálne na poobedné kávičkovanie s najbližšími alebo na oddych pri dobrej knihe. Väčšina domov má takéto oddychové miesto hneď pri stene domu, zväčša sa jedná o východ z obývačky či kuchyne.

Príjemné chvíle v čase i nečase

Počas horúcich letných dní, keď svieti ostré slnko, by sa mal každý chrániť pred nebezpečným UV žiarením. Práve proti tomuto vás úžasne ochránia profesionálne slnečné plachty. Ich veľkou výhodou je to, že ich môžete postaviť tak samostatne, ako aj zapracovať ich ako súčasť domu. Tieto plachty vás ochránia nielen pred slnkom, ale aj pred dažďom či jesenným vetríkom. Vy si tak môžete vychutnávať príjemné chvíle aj v menej príjemnom počasí.

Väčšie záhrady sa zvyknú pýšiť bazénmi rôznych veľkostí a tvarov. Nie je asi nič lepšie, ako prísť v letných horúčavách domov z práce a vychutnať si osviežujúci drink a schladiť sa v príjemnej vode. Okolie bazéna sa bude krásne vynímať, ak ho olemujete štýlovým bazénovým lemom z prírodného kameňa. To dodá vašej záhrade punc luxusu a elegancie a všetky návštevy vám budú ticho závidieť.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*