Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Odľahlá chata v prírode – čo by v nej nemalo chýbať?

chata v lese

Chaty sú čoraz obľúbenejším únikom mnohých ľudí pred ruchom veľkomesta. V piatok po práci nasadnúť do auta a odviezť sa ďaleko za mesto na pokojnú chatu ukrývajúcu sa pod lesom. Naštiepať drevo, rozpáliť kozub a relaxovať. Znie to ako idylka. Je však zopár vecí, ktoré by vám na takejto chate nemali chýbať.

Základné vybavenie je lekárnička, ale aj nôž

Vybavenie každej chaty by malo zahŕňať lekárničku, ktorá by okrem dezinfekcie a obväzov mala obsahovať aj lieky proti bolesti, prípadne lieky na alergiu a podobne. Náhoda si občas nevyberá a pokiaľ má chata odľahlejšiu polohu, môže chvíľu trvať, kým prípadná pomoc dorazí. Preto buďte pripravení. Ďalšou nutnosťou je nôž. Kvalitný lovecký nôž, na ktorý sa môžete spoľahnúť je na nezaplatenie. Samozrejmosťou je baterka s dostatočnou svietivosťou, alebo lampáše či sviečky pre prípad výpadku elektrického prúdu.

Vždy je lepšie mať spoločnosť

Vybrať sa na chatu osamote so sebou nesie určité riziko. Predsa len ste ďaleko od civilizácie a prípadnej pomoci. Určite je preto lepšie ísť na chatu aspoň vo dvojici. Pokiaľ naozaj nemáte koho zobrať, vezmite so sebou aspoň psa. Nezabudnite mu zobrať dostatočnú zásobu krmiva. Výživné hypoalergénne krmivo pre psov  je čoraz žiadanejšie a v internetových obchodoch ho kúpite za skutočne výhodné ceny.

Pes je verným a inteligentným spoločníkom. V prípade kritickej situácie vám môže pomôcť nájsť cestu z lesa, prípadne svojim štekaním privolať pomoc. Ani na to sa však úplne nespoliehajte. Mobilný telefón je potrebné mať vždy pri sebe. Vďaka nemu nie len zavoláte pomoc, ale je možné lokalizovať vašu polohu. Opatrnosti nie je nikdy dosť, preto ak sa budete najbližšie chystať na chatu, myslite na tieto rady a patrične sa vystrojte.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*