Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Oplatí sa kúpa nového auta a aké sú alternatívy?

V súčasnosti existuje viacero možností, ako si zaobstarať automobil. Nie je jednoduché sa v tejto problematike zorientovať a človek môže mať občas pocit, že výber auta je hotová veda. Každý by rád za svoje peniaze dostal očakávanú kvalitu a štandard. Jedným z najdôležitejších rozhodnutí pri kúpe je, či siahnuť po novom  alebo ojazdenom aute.

Nákup nového auta priamo z oficiálnej predajne výrobcu je najbezpečnejšou cestou. Presne viete, čo dostanete a auto si môžete pred kúpu vyskúšať formou skúšobnej jazdy. Spoľahnúť sa môžete na záručný servis a viete, že v prípade neočakávanej poruchy, ako napríklad oprava riadiacej jednotky motora, sa výrobca postará o jej opravu. Nevýhodou je však cena, ktorá je v porovnaní s jazdenými autami pomerne vysoká a hodnota nového auta klesá rýchlosťou blesku. Pokiaľ sa po pár rokoch rozhodnete auto predať, dostanete zaň podstatne menej ako bola nákupná cena.

„Jazdenka“ má svoje výhody, no ostražitosť je na mieste

Kúpiť auto z druhej ruky má predovšetkým jednu veľkú výhodu a tou je cena. Za rovnakú sumu si môžete dopriať buď nové auto strednej triedy, alebo o pár rokov staršiu „jazdenku“, ktorá je však o niekoľko úrovní vyššie. Najmä pri nákupe auta zo zahraničia sú rozdiely skutočne citeľné. Ak nechcete cestovať alebo sa bojíte jazykovej bariéry, môžete využiť dovoz áut napríklad v Košiciach. Ku kvalitnému autu sa tak dostanete bez väčších starostí.

Nevýhodou nákupu jazdeného auta je, že nikdy nemáte úplnú istotu v akom technickom stave auto skutočne je. Pri niektorých častiach a mechanizmoch je opotrebenie bez poriadnej prehliadky mechanikom len ťažko zistiteľné. Taktiež nikdy presne neviete, ako s autom pôvodný majiteľ alebo majitelia zaobchádzali. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že kúpa opotrebeného auta je síce väčší risk, ktorý však kompenzuje vyšší zisk vo forme ušetrených peňazí.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*