Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Ozdobte si príbytok zaujímavými a štýlovými dekoráciami

Určite sa všetci zhodneme na tom, že doma sa chceme cítiť čo najpríjemnejšie, najpohodlnejšie a zároveň túžime po pekne zariadenej domácnosti. Hoci každý z nás preferuje iný štýl bývania, čo sa týka zariadenia domu či bytu, ale väčšina z nás si potrpí aj na rôzne ozdoby, doplnky do domácnosti či zaujímavé dekorácie, ktoré oživia a skrášlia náš domov. Prednedávnom sme schovávali vianočné ozdoby, skladali stromček naspäť na svoje miesto, ale to neznamená, že budeme mať teraz „prázdne“ izby. Nastal čas na tematickú výmenu dekorácií.

Vianoce odišli, vystriedalo ich obdobie cez rok

Symbolika a rôzne symboly zohrávajú v našom živote dôležitú úlohu. Veď už len jednotlivé farby niečo znamenajú, majú svoj význam, či už ide o farbu kvetov, oblečenia alebo vo všeobecnosti. Podobne je to aj s ozdobovaním našich príbytkov rozličnými doplnkami, dekoráciami.

Rozlúčili sme sa s najkrajšími sviatkami roka, Vianocami, na istý čas sme dali zbohom vianočným ozdobám, aby sme ich vymenili za iné skrášľovacie veci – dekorácie. Bezpochyby, zaujímavá vianočná výzdoba má svoje čaro, opäť sa k nej vrátime o pár mesiacov, vieme však vdýchnuť „život“ svojmu domu aj inými peknými maličkosťami, ktoré potešia oči i srdce.

Aj na detailoch záleží

Možno si ešte niektorí pamätáme, ako naše mamy pri upratovaní menili dekorácie, ozdoby alebo sme si všimli, že pribudli nové vázičky, sošky, anjelikovia, svietniky či sviečky. Vtedy sme len mávli rukou a pomysleli si o tom svoje. Teraz, keď máme vlastnú domácnosť, tak si možno spomenieme na tie mamy, staré mamy, lebo robíme to isté – vyzdobujeme si svoj príbytok štýlovýmizaujímavými dekoráciami do bytu, aby ladili so zariadením v jednotlivých miestnostiach. Samozrejme, nemusí ísť vždy iba o skrášľovacie doplnky, niekedy si vyberáme dekorácie aj na základe ich praktického využitia, napríklad držiaky na knihy, rámiky na fotky alebo kvetináče a vázy. Výber doplnkov do domácnosti je veľmi individuálny a záleží od nášho štýlu, ktorý preferujeme. Zhodneme sa však na tom, že dekorácie majú svoje čaro a vďaka nim sa cítime vo svojom domove príjemnespokojne.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*