Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Označte produkty atraktívne vďaka etiketám

etiketa

Premýšľate nad tým ako zaujímavo označiť produkty? Vizuálna stránka hrá pri predaji veľkú rolu. Etikety sú skvelým prostriedkom, ako predstaviť veci originálnym spôsobom. Odlíšte sa od ostatných a dajte si vyrobiť vlastné etikety podľa Vašich predstáv na mieru!

Výroba a tlač etikiet 

Etikety alebo štítky sa dajú vyrobiť z rozličných materiálov – textil, papier, fólia a iné druhy špeciálnych materiálov ako napríklad termoetikety. Voľba technológie pri výrobe záleží od zvoleného materiálu a tiež aj od konečného použitia danej etikety. V prípade mrazených výrobkov sú vhodné odolné etikety – dokážu zachovať výzor etikety aj pri strete s chladom alebo vodou.

Klasické samolepiace papierové etikety sú ideálne pre každodennú tlač v laserových aj atramentových tlačiarňach, či už ide o farebnú alebo čiernobielu tlač. Na výber máte širokú škálu rozmerov a farieb väčšinou v 30 alebo 100 hárkovom balení. Na rozdiel od papierových, termoetikety si vyžadujú špeciálnu tlač v termotlačiarňach.

Samolepiace etikety a ich využitie

Samolepiace etikety umožňujú označovať či očíslovať produkty. Najčastejšie svoje využitie nájdu v kancelárii, v logistike, pri označovaní balení výrobkov, CD-čiek alebo na vlastnú spotrebu. Môžu byť použité na rôzne zakladače, šanóny, ale sú tiež vhodné napríklad ako etikety na fľaše alebo konkrétne na svadobné víno.

Termoetikety – skvelé pre krátkodobé označenie

Termoetikety sú vyrobené z materiálu s termocitlivou povrchovou vrstvou. Pôsobením tepla vďaka tlačovej hlave zmení svoju farbu na čiernu. Takýto druh etikiet sa využíva len pre krátkodobé označenie, pretože po čase vybledne.

Ako zvoliť správnu etiketu?

Ponuka etikiet je naozaj pestrá. Neviete sa rozhodnúť? Stačí nájsť firmu, ktorá Vám s výberom a celým procesom pomôže. Od vypracovania grafického dizajnu až po možnosti orezu do ľubovoľného tvaru etikety. V prvom rade je dôležité vedieť účel etikety a vybrať správny materiál, z ktorého budú etikety vyrobené.  Cena etikety sa väčšinou pohybuje na základe počtu kusov – čím viac, tým je cena lacnejšia.

Atypické etikety?

Dnes sa originalite medze nekladú ani pri etiketách. Ak ste sa rozhodli pre špeciálne etikety atypického tvaru, mnohé firmy už zabezpečujú ich výrobu a tak by s tým nemal byť žiadny problém.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*