Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Pánska košeľa by vám mala perfektne sedieť

Osvedčená stálica, ktorá spraví z každého muža elegána. Presne taká je košeľa s dlhým rukávom, pričom práve tá by mala byť nevyhnutnou súčasťou každého pánskeho šatníka. Mať tento módny kúsok vo svojej zbierke sa vám totiž vyplatí, viete však, čo všetko treba zvážiť pri výbere?

Každý muž by mal vlastniť minimálne jednu košeľu. Takú, čo sa hodí na všetky formálne udalosti. Snehobiela verzia v elegantnom prevedení, ktorá sa vyznačuje kvalitou. Práve tento kúsok by nemal chýbať v každom pánskom šatníku, v tomto prevedení ide totiž o stávku na istotu. Mať ich však môžete aj oveľa viac. Variácia farebných kombinácií a vzorov je široká, mať tak ďalší kúsok, ktorým upútate, rozhodne stojí za zváženie. Či už to bude verzia v svetlomodrej alebo tá s malým vzorom, krok vedľa to nebude. Čo všetko by ste teda mali zohľadniť pri výbere košele?

Správna voľba veľkosti

Ovládať svoje miery vám bude nápomocné ako pri zúžení voľby vhodných kandidátov v obchode, tak aj pri objednávaní vášho favorita z internetu. Košeľa by vám nemala byť priveľmi veľká, no zároveň ani tesná. Taktiež by vás nemala omínať a celkovo by ste sa v nej mali cítiť pohodlne. Pozornosť venujte aj rukávom. Pokiaľ sú neprirodzene krátke či enormne dlhé, nebude to vôbec pôsobiť vkusne.

Adekvátny strih

Kým pánske slim fit košele sa vyznačujú úzkym strihom a kopírujú postavu, tie s označením modern fit sú typické tým, že sú v páse o niečo užšie oproti hrudníku. Existuje však aj verzia super slim fit, no tá vaše telo úplne obopne a hodí sa len atletickým typom. Chcete zakryť svoje nedostatky a schovať ich pomocou širokého rovného strihu? Hľadajte označenie comfort alebo regular fit.

Výber materiálu a celkového spracovania

O kvalite košele veľa prezradí aj materiál. Vhodnou voľbou je bavlna, hodváb či ľan, tie vám zabezpečia ako voľnosť, tak aj pohodlie a navyše pôjde v tomto prevedení o nadčasovosť. Bavlna je celoročnou stávkou na istotu, no v tomto letnom období uvítate aj ľanovú verziu. Jej priedušnosť a ľahkosť určite oceníte počas horúčav.

V neposlednom rade však nezabúdajte aj na celkové spracovanie. Cez zapnutý golier by mal vzniknúť priestor na dva prsty, rukáv by mal po ohnutí lakťa zakrývať zápästie a pokiaľ pôjde o kombináciu košele s oblekom, rukávy by mali aspoň centimeter vytŕčať. Nepodceňujte pri kúpe viacero kľúčových prvkov, len vtedy si vyberiete tú správnu košeľu.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*