Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Perte s rozumom

Pranie je prirodzenou súčasťou moderného človeka. Bez práčky si dnes nevieme predstaviť naše domácnosti a využívame ju niekoľkokrát týždenne. Práčka je jeden z úžasných vynálezov doby, ktorá nám šetrí čas a urobí takmer celú prácu za nás. Treba však myslieť na niektoré zásady pri praní a prať s rozumom. Predídete tak poškodeniu práčky či samotnej bielizne, ktorú periete.

Menej je niekedy viac

Niektoré gazdinky v túžbe vyprať oblečenie čo najdôkladnejšie používajú príliš veľa pracieho prostriedku. To však nie je dobré. Prací prášok totiž pri praní vytvorí mnoho peny, ktorá nasaje nečistotu a spätne sa potom prichytí na bielizeň aj do tesnenia na práčke. Treba preto použiť radšej menej pracieho prostriedku.

Že menej je niekedy viac platí aj v prípade množstva pranej bielizne. Ak dáte prať naraz príliš veľa oblečenia, nevyperie sa úplne dôkladne, nebude pekne prevoňané a navyše môže práčku poškodiť. Neprekračujte preto váhový limit oblečenia.

Gombíky a zipsy

Ak dávate prať svetre či košele, gombíky nechajte vždy rozopnuté, aby sa vám oblečenie nenatiahlo a gombíky neutrhli. Zipsy na oblečení nechávajte zásadne zapnuté. Inak by vám mohli poškodiť práčku. Čo sa týka plaviek a iných kúskov zo spandexu, tie perte ručne v studenej dome.

Pranie v cykloch

Spotrebu elektrickej energie znížite aj praním v cykloch. Práčka totiž dokáže využiť zostatkové teplo z predošlého cyklu.

Práčka je spotrebný tovar, a preto musíte očakávať, že sa skôr či neskôr pokazí. Niekedy však netreba hneď utekať do obchodu po novú. Treba zavolať inštalatéra, ktorý vám napríklad poradí kúpu nového čerpadla do práčky.

V prípade, že sa chystáte stavať dom, nezabúdajte na dôležitú súčasť, ktorou je žumpa. Kvalitný septik umožní dostatočné prefiltrovanie odpadových vôd, vďaka čomu sa nemusíte báť znečistenia a kontaminácie podzemných vôd. Všetkým by nám totiž málo záležať na našom životnom prostredí.

 

 

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*