Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Plánujete letnú dovolenku na Korfu? Tieto pláže vám poskytnú najlepší relax

Ostrov Korfu, ležiaci na severe Grécka, je skutočným klenotom Egejského mora. Najzelenší ostrov, kde sa pre astmu liečila aj rakúska cisárovná Sisi, je vďaka krásnym plážam, miernemu podnebiu, zelenej krajine a historickým pamiatkam ideálnou destináciou pre dovolenku pre všetky vekové kategórie. O váš dokonalý dovolenkový relax sa však najviac postarajú jeho najkrajšie pláže, z ktorých tie najobľúbenejšie si práve teraz predstavíme.

Ktoré pláže vám počas dovolenky na Korfu poskytnú najlepší relax?

Pláž Nissaki

Ak si spolu s cestovnou kanceláriou práve teraz vyberáte ideálny last minute na Korfu, pláž Nissaki, nachádzajúca sa na severovýchode tohto gréckeho ostrova, je nádherná zátoka plná kamienkov a krištáľovo čistého mora. Je obklopená zelenými stromami a ponúka úchvatný výhľad na Iónske more a Albánsko. Oceníte aj jej dobrú organizáciu s možnosťou prenájmu lehátok a slnečníkov. Okrem opaľovania si tu môžete vychutnať aj šnorchlovanie alebo oddýchnuť v miestnej kaviarni.

Pláž Glyfada

Beautiful view over the sea beach in Corfu island, Pelion, Mylopotamos, Greece

Jednou z najkrajších a najpopulárnejších pláží tohto ostrova je aj Glyfada. Leží 16 km západne od hlavného mesta a je obklopená pôsobivými útesmi a zelenou vegetáciou. Piesočnatá pláž je vďaka plytkej vode a mäkkému piesku ideálna aj pre rodiny s deťmi a dokonca získala ocenenie Modrej vlajky za čistotu a vybavenosť.

Modrá vlajka je medzinárodný ekologický certifikát udeľovaný plážam a prístavom, ktoré spĺňajú prísne kritériá v oblastiach kvality vody, environmentálneho vzdelávania, manažmentu a bezpečnosti. Program funguje pod záštitou Nadácie pre environmentálne vzdelávanie (FEE) a získaný certifikát by mal garantovať, že pláže počas plánovanej dovolenky budú čisté, bezpečné a poskytujú vysoký štandard služieb.

Pláž Agios Georgios

Pláž Agios Georgios na Korfu je zmesou piesočnatej a kamienkovej pláže s krištáľovo čistou vodou. Je vhodná na šnorchlovanie v blízkosti skalnatého pobrežia a poskytuje dostatok miesta na oddych pre rodiny s deťmi. Na pláži sú k dispozícii lehátka, slnečníky a rôzne reštaurácie a bary.

Pláž Loggas

Pláž Loggas, tiež známa ako “Sunset Beach”, je známa svojím červeným pieskom a úchvatnými západmi slnka. Nachádza sa pri dedinke Perouladès a ponúka pôsobivý výhľad na Iónske more. Pre nezabudnuteľný zážitok si môžete posedieť v kaviarni 7th Heaven Cafe a sledovať, ako slnko zapadá za horizont.

Ako vidíte, pláže gréckeho ostrova Korfu ponúkajú komfort širokého charakteru pre každého návštevníka. Nechajte sa preto unášať pokojom a krásou tejto úžasnej gréckej destinácie a vaše telo sa vám za tento wellness určite odvďačí.

 

Zdroj obrázkov:

  1. cristianbalate/AdobeStock.com
  2. lukaszimilena/AdobeStock.com

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*