Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Pre nadšených autičkárov

My, ženy rady udržujeme poriadok a čistotu doma. No za to väčšine z vás nevadí neporiadok v aute. Zatiaľ čo doma so zúrivosťou dvíhame aj tú najmenšiu omrvinku, tak v aute bez nejakých menších výčitiek skonzumujeme aj celé menu.

Páni to však majú naopak. Niekedy sú s ich autom ako spriaznené duše, čomu my ženy, len málokedy rozumieme. Sú s autami v dokonalom súlade. Dokážu len na základe sluchu rozoznať aj ten najmenší problém. Zatiaľ čo doma vy pobádate mužov, aby si po sebe umývali, tak v aute pobáda muž vás, aby ste si dávali pozor na zmrzlinu vytekajúcu z kornútiku.

Milí páni, je viac ako pravdepodobné, že ste už počuli o DPF filtri alebo aj o tak zvanom filtri pevných častíc. Jedná sa o zariadenie, ktoré filtruje pevné častice výfukových plynov vznetových, čiže dieselových, motorov. Vďaka filtru pevných častíc budete jazdiť ekologickejšie.

Možno vás napadá otázka typu: „ čo robiť keď sa filter zanesie?“ DPF filter je v zásade dutinové keramické teleso s množstvom kanálikov. V dutinách sa zachytávajú pevné častice a ďalej preniká už len výfukový plyn. Po určitom čase sa však tieto kanáliky zanesú a práve vtedy je potrebný servis DPF filtra. Potrebná je regenerácie alebo aj vypálenie filtra.

Pristroj je certifikovaný. TESTOVANÉ SLOVENSKOU LEGÁLNOU METROLÓGIOU http://slm.sk .

Počuli ste už o knihe jázd?

Ako už z názvu vyplýva, tak ich základnou úlohou je evidovanie počtu jázd a iných dôležitých informácií týkajúcich sa jazdy autom. Poďte sa s nami pozrieť na zopár základných bodov, pre ktoré sa oplatí byť držiteľom knihy jázd:

  • Kniha jázd= skvelá výhovorka: dali ste si po jazde krátkeho šlofíka a teraz nič nestíhate? No a čo?! Vyhovorte sa na to, že ste zapisovali potrebné údaje do knihy jázd.
  • Dokonalý prehľad o počte jázd za daný mesiac
  • Záznam o tom kto a kedy mal dané auto
  • Zaznamenajte si účel svojej jazdy
  • Sumár najazdených kilometrov
  • Nákup pohonných palív (litrov/eur)

Kniha jázd teda môže naozaj poslúžiť ako skvelý pomocník pre náležitý prehľad nad potrebnými údajmi.

 

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*