Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Prečo je dôležité nosiť počas jazdy na motorke kvalitné rukavice?

K povinnej výbave, ktorú treba pri jazde na motorke mať, patrí aj prilba. Z vecí, ktoré má jazdec na sebe, je to zároveň všetko. To však neznamená, že netreba dbať na to, čo máte pri jazde na motorke na sebe od krku dole.

 

Zanedbávaný prvok motorkárskej výbavy

 

Pri jazde na motorke je obrovský rozdiel medzi tým, keď máte na sebe obyčajné oblečenie a tým, keď si na seba dáte špeciálne motorkárske oblečenie. A vôbec nejde o štýl. Motorkárske oblečenie a tiež motorkárska obuv, napríklad v podobe pohodlných čižiem na motorku, zvyšujú komfort a najmä bezpečnosť jazdy.

Jeho dôležitosť tak netreba podceňovať. Veľa motorkárov to však robí. A aj tí, ktorí nejazdia na svojich motorkách v tom, čo práve vytiahnu zo skrine, často podceňujú dôležitosť jednej súčasti motorkárskeho „outfitu“. Sú ňou motorkárske rukavice. Prečo je ich nosenie tak dôležité?

 

Úloha moto rukavíc

 

Podobne ako ďalšie motorkárske oblečenie aj certifikované rukavice na motorku prispievajú k vyššej bezpečnosti počas jazdy. Robia to však dvojako. Samozrejmosťou je ochrana v prípade, že dôjde k pádu. Keďže človek sa inštinktívne snaží tlmiť pád rukami, viete si asi predstaviť, čo by pre vaše dlane znamenal pád bez rukavíc. Už len táto predstava by mala byť dostatočným argumentom v prospech nosenia špeciálnych motorkárskych rukavíc.

 

Bezpečnosť však moto rukavice zvyšujú aj počas jazdy. Okrem toho, že chránia vaše ruky napríklad pred kamienkami, ktoré môžu odlietavať od okoloidúcich vozidiel, zlepšujú úchop riadidiel, čo má pozitívny vplyv na ovládanie motorky.

 

Lepší úchop zvyšuje okrem bezpečnosti aj komfort jazdy. Ku komfortnejšej jazde moto rukavice prispievajú aj tak, že vás chránia pred vplyvom vetra, ktorý je najmä pri vyšších rýchlostiach nepríjemný bez ohľadu na počasie. A keď už spomíname počasie, vhodné moto rukavice vás ochránia aj pred jeho vplyvmi.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Fxquadro / Stock.adobe.com

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*