Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Prečo vybrať last minute?

last minute

Vycestovať dnes na letnú dovolenku je veľmi jednoduché a ľahké. Mnohí svoje leto plánujú aj niekoľko mesiacov vopred, aby sa dostali presne tam, kam chcú ísť. Tí častokrát vyhľadávajú čo ponuky s najnižšími možnými cenami, aby si mohli dovoliť aj luxusnejšie destinácie za menší obnos peňazí. Existujú však aj takí dovolenkári, pre ktorých nie je cieľ cesty tým najpodstatnejším faktorom pri rozhodovaní sa o letnej dovolenke. Často ich osloví prvá ponuka last minute, ktorú uvidia v cestovnej kancelárii a hneď po nej skočia. Neváhajú prísť v piatok do cestovnej kancelárie a v sobotu odletieť na miesto, o ktorom ešte pred dvomi dňami ani nepočuli. Vďaka tomu sa mnohokrát dostávajú do čarovných destinácií, o ktorých bežní turisti nevedia, resp. ich húfne nenavštevujú.

Odmenou tomuto druhu last-minute turistov môže byť väčší pokoj alebo menšie davy dovolenkárov prechádzajúcich sa po miestnych pamätihodnostiach. K nesporným výhodám patria aj nižšie ceny rôznych služieb v rezortoch a destináciách, o ktoré neprejavuje záujem nadmerný počet osôb. Vďaka tomu môže byť ich dovolenka nakoniec lacnejšia z pohľadu financií a bohatšia z pohľadu zážitkov oproti ostatným turistom, ktorí si svoju vysnívanú dovolenku zvolia zo štandardnej ponuky cestovných kancelárií a agentúr.

Mnoho ľudí dnes konštatuje, že po rozhodnutí vycestovať na dobrú dovolenku stačí kúpiť cestovné kufre a zbaliť do nich plavky. Zvyšok vecí sa predsa dá kúpiť na mieste pobytu a v kúpených kufroch si môžeme novučičké letné košele, topy, sukne, či iné exotické kúsky nášho šatníka ľahko priniesť z dovolenky domov. Potešíme sa tak hneď dvakrát – nielen kúpou lacnej dovolenky, ale aj tým, že si prinesieme darčeky a oblečenie, ktoré potom môžeme používať aj doma. Pri pohľade na dovezené darčeky si kedykoľvek môžeme pripomenúť, ako nám v lete bolo dobre v našej vysnívanej destinácii.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*