Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Pripravte sa na motorkársku sezónu

motorka

Ak patríte k milovníkom motorových tátošov a každú voľnú chvíľku strávite na vašej motorke a každá jazda je pre vás zážitkom, istotne sa už neviete dočkať, kedy konečne opäť začne motorkárska sezóna. Počas zimných mesiacov mnoho motorkárov smúti, ale z agónie ich môže prebrať aspoň dlhodobá a precízna príprava na nastávajúcu sezónu.

Základná starostlivosť o motorku

Základom každého motorkára je vlastniť motorku. O tú sa však treba poriadne starať, aby vydržala čo najdlhšie a nezradila majiteľa niekde uprostred víkendového výletu. K základnej starostlivosti bezpochyby patrí pravidelná výmena oleja a kontrola olejových filtrov. Na výmenu oleja je najvhodnejšou dobou koniec motorkárskej sezóny. Teda predtým, ako motorku zazimujete, vymeňte v nej olej. Pred prvou jazdou na jar skontrolujte jeho hladinu a nezabudnite tiež skontrolovať aj vzduchový filter a v prípade zanesenia ho dôkladne vyčistite.

Aby motorka vydržala dlhý zimný spánok a ďalšiu sezónu šliapala ako hodinky, je potrebné uchovávať batériu na teplom mieste, eventuálne pripojiť ju do nabíjačky autobatérií. Predtým ako znovu namontuje batériu, vyčistite kontakty.

Po zime si dajte záležať na kontrole pneumatík. Držte sa rád výrobcu a dofukujte podľa stanovených pravidiel. Tiež poriadne skontrolujte či sa na pneumatikách nenachádzajú praskliny, ktoré by mohli byť rizikovým faktorom nehody.

Oblečenie a ochranné prvky

Nepodceňujte ani motorkárske oblečenie a ochranné prvky. Dbajte vždy na kvalitu. Kvalitné prilby Shark chránia hlavu v prípade nárazu a znižujú tak možné následky nehody. Zainvestujte aj do poriadnych chráničov kolien, lakťov a chrbtice. Život máte totiž len jeden.

A ako nechrániť len seba, ale aj motorku? Zabezpečte si profesionálny alarm na motorku. Ten sleduje nielen aktuálnu polohu, ale aj stav batérie či silu signálu GSM a vy máte svoju motorku vždy pod dohľadom.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*