Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Rastúca kvalita a inovácie služieb v oblasti zdravotníctva

Napriek tomu, že mnoho ľudí považuje úroveň slovenského zdravotníctva za nedostatočnú, sa situácia v posledných rokoch zlepšuje. Mnoho mladších lekárov, ako aj skupina lekárov zo starej školy, sú čoraz viac naklonený inováciám v tomto odvetví.

Jednou z nich je možnosť objednania k lekárovi online. Táto služba ešte nie je veľmi rozšírená v povedomí pacientov, keďže dlhoročné skúsenosti sa spájajú s fyzickou návštevou lekárskej ambulancie, či už ide o vyšetrenie, objednanie vyšetrenia alebo len predpis liekov. Tomu však pomaly odzvonilo.

Možnosť online objednávky je praktická a jednoduchá. Objednať sa môžete prostredníctvom online internetových portálov. Nájdete na nich už viac ako 20 000 lekárov v každom kúte Slovenska. Vybrať si môžete z veľkého množstva termínov. Pokiaľ neviete ku komu sa objednať, pomôcť si môžete množstvom recenzií od iných pacientov. Týmto spôsobom si hneď viete overiť prístup a kvalifikáciu lekára a nemusíte sa báť, že narazíte na ordináciu kde sa vám nedostanete požadovanej kvality.

Jednoduchšie vydávanie liekov na predpis

Ďalšou inováciou je elektronické predpisovanie a vydávanie liekov. Vďaka tomuto elektronickému systému odpadá potreba papierového receptu. V lekárni sa pacient jednoducho preukáže identifikačným preukazom – preukazom poistenca alebo občianskym preukazom s elektronickým čipom. Lekárnikovi sa v systéme po identifikácii pacienta zobrazia všetky predpísané lieky, ktoré pacientovi ešte neboli vydané. Pacient má štandardne možnosť platiť hotovosťou alebo platobným terminálom. Výber receptu z lekárne je tak podstatne jednoduchší ako v minulosti.

Zostáva len veriť, že podobné inovácie a využívanie výhod technologického pokroku budú čoraz bežnejšou súčasťou zdravotníctva. Nebojte sa tieto možnosti využívať a uľahčite si tak svoj každodenný život.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*