Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Renovácia bytu môže byť zábava!

renovácia bytu

Ak ste si kúpili byt a plánujete jeho rozsiahlu rekonštrukciu, pripravte si peňaženky a pevné nervy. Kto už niekedy prerábal, určite vie, o čom je reč. Ale nedajte sa odstrašiť úvodnými riadkami. Výsledný efekt určite stojí zato. A bývať vo vlastnom, vo vami navrhnutom interiéri je skvelý pocit.

Prerábať byt, to nie je iba vybrať vinylové podlahy či kúpiť účkové sedačky do obývačky. Kompletné rekonštrukcia si žiada najprv vypratať celý byt alebo aspoň jeho časť, a takpovediac vyzliecť ho donaha. Staršie byty často potrebujú vystierkovať. Na tieto práce si zožeňte poctivého majstra. Ak ste šikovní a už ste to niekedy robili, môžete si takto ušetriť nejaké financie a urobiť si to aj sami. Ale upozorňujeme, že to treba robiť poriadne. Ako sa vraví, dvakrát meraj a raz rež. Určite nechcete, aby vám za pár mesiacov opadala omietka a museli ste prerábať znova. Po tejto činnosti nasleduje maľovanie, čo nie je vôbec zložitá činnosť a tu sa jednoznačne môžete do prác zapojiť.

Keď už máte steny hotové, môžete pristúpiť k podlahám. Vinylové, laminátové či drevené podlahy, parkety alebo guma. Na výber máte veľa, záleží od vašich preferencií a financií. Pri výbere podlahy myslite vopred nato, aký nábytok chcete dať do tej ktorej miestnosti. Nech vám podlaha spolu s nábytkom pôsobí harmonicky. Bude to oku lahodiace a vy a vaše návštevy sa budú cítiť príjemnejšie.

renovácia bytu

Čo sa nábytku týka, menej je niekedy viac. Čím menej nábytku sa v miestnosti nachádza, tým to vyzerá útulnejšie a čistejšie. Nepotrebujete mať každú vitrínku a skrinku, ktorá sa vám páči. Vsaďte na jednoduchosť a minimalizmus. To sa týka aj bytových doplnkov ako sú svietidlá, rámy, obrazy, koberce, sošky a podobné veci. Zbytočne musíte z toho utierať prach a často to ani nevyzerá vkusne.

Najlepšie je mať už pre renováciu približnú predstavu, čo kde chcete mať, vyhľadať si jednotlivé kusy na internete a objednávať s dostatočným predstihom, aby sa vám nestalo, že budete napríklad čakať na posteľ a spať pár týždňov na zemi.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*