Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Ako si vybrať robotický vysávač, po ktorom neostane ani smietka?

robotický vysávač

Starostlivosť o domácnosť sa spája s množstvom činností, ktorých vykonávanie nie je práve slasť. Určite sa zhodneme, že medzi tieto činnosti patrí aj vysávanie. Aspoň v takej forme, ako ho väčšina z nás pozná – veľký, hlučný vysávač, ktorý za sebou treba po miestnostiach ťahať a šnúra sa zasekne na každom rohu.

No táto predstava nekorešponduje so súčasnosťou. Vysávanie v roku 2019 vyzerá inak. Je tiché, nenáročné a vlastne si ani nevyžaduje Vašu fyzickú prítomnosť. Už možno tušíte, kam tým mierim. Presne tak – robotický vysávač.

V tomto článku rozoberieme, ako si vybrať robotický vysávač ideálny pre Vašu domácnosť a miestnosti v nej, ktoré parametre netreba prehliadnuť a aká je cena kvalitného robotického vysávača.

Najlepší robotický vysávač – kto drží toto prvenstvo?

Túto otázku si pravdepodobne kladiete, ak patríte medzi skupinu ľudí, ktorí si potrpia na kvalitu a chcú pre seba i svojich blízkych stále len to najlepšie. A kto by vlastne nechcel, však? Jediné čo ľudí odrádza, je vysoká cena.

Ale pozor! Kvalitný robotický vysávač od tých najlepších výrobcov sa dá kúpiť za relatívne dostupnú cenu. Ceny ešte spomenieme, teraz sa však vráťme späť k pôvodnej otázke – ktorý robotický vysávač je teda najlepší?

Odpoveď nie je taká jednoznačná ako otázka. Existuje množstvo funkcií a dizajnov. Taktiež preferencie zákazníkov sa odlišujú, čo vyhovuje jednému, nemusí byť zaujímavé pre iných.

Bolo by preto pokrytecké prehlásiť: „Presne tento robotický vysávač je najlepší,“. Zvolili sme preto inú cestu a vybrali sme tie najlepšie a overené značky, ktoré na trhu momentálne ponúkajú robotické vysávače.

Taktiež sme pre jednotlivé značky vybrali konkrétne modely, ktorý sa tešia masívnej obľube zákazníkov a v stručnosti sme opísali ich funkcie a najväčšie výhody.

Robotický vysávač a cena

Cena robotických vysávačov sa pohybuje v širokom rozpätí od cca 50 € až po sumu prekračujúcu hranicu 1000 €. Je na mieste klásť si otázku, aký je medzi robotickými vysávačmi s týmito cenovkami rozdiel a či sa to vôbec oplatí.

Robotické vysávače fungujú na relatívne jednoduchom princípe. Ak ako výrobca použijete len základný princíp, teda vysávanie a samostatný pohyb, a upustíte od desiatok dodatočných funkcií, dostanete robotický vysávač, ktorý môžete predávať za pár desiatok eur. Vyrobený je z plastov a jeho životnosť či funkčnosť nie je práve dokonalá.

Náš tip: Nakupujte výhodne zo špecializovaných a overenýche-shopov!

 • množstvo akcií
 • veľký výber
 • doprava zdarma
button
 • zákaznícka linka
 • prehľadný e-shop
 • naj značky na trhu
button
 
 • možnosť komfortnej dopravy až do bytu
 • doručenie do 24h
 • naj značky na trhu
button
 • zákaznícka linka
 • široký sortiment
 • výpredaje a akcie
button

Na druhej strane sú vysávače z kvalitných a odolných materiálov s množstvom funkcií, za ktoré ako príklad vyberieme:

 • Navigáciu s vizuálnou lokalizáciou
 • Funkciu načasovania upratovania
 • Senzory proti pádu
 • Ovládanie cez Wi-fi
 • Dobíjanie počas upratovania

Dalo by sa pokračovať, funkcií je skutočne veľa. Rastúci počet funkcií je logicky priamo úmerný rastúcej cene. Ak patríte medzi náročnejšieho zákazníka a disponujete rozpočtom okolo 400 € a viac, určite zvoľte túto možnosť.

Drahšie robotické vysávače sú spravidla spoľahlivejšie, ich životnosť je dlhšia a vysoký výkon v kombinácii s bohatými funkciami Vás kompletne odbremení od vysávania domácnosti.

Oplatí sa lacný robotický vysávač?

Nebojte sa, nemusíte do nového robotického vysávača investovať stovky eur, aby ste získali spoľahlivého pomocníka do domácnosti. Kvalitné modely nájdete už v cenovej hladine okolo 100 €, pričom aj tieto robotické vysávače disponujú základnými funkciami.

V princípe však vždy len záleží na preferenciách a očakávaniach zákazníka. Môžeme však skonštatovať, že na to, aby ste mali doma dobre povysávané len jedným stlačením tlačidla, Vám stačia aj lacnejšie modely robotických vysávačov.

Recenzia na robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum

Značka Xiaomi sa v posledných rokoch teší rastúcej popularite a v mnohých segmentoch elektroniky valcuje svojich konkurentov dostupnými cenami a rovnocennou kvalitou. Výnimkou nie je ani segment robotických vysávačov.

Robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum predčil očakávania a príjemne prekvapil. Vychytaná funkčnosť a štýlový dizajn sú najväčšími prednosťami tohto modelu.

Xiaomi Mi Robot Vacuum

 • Vysoký výkon a automatický chod
 • Možnosť ovládania cez mobilnú aplikáciu
 • Výdrž batérie až 2,5 hod, samostatný návrat do nabíjacej stanice
 • 12 senzorov pre orientáciu v priestore

button

Výdrž batérie bohato stačí na povysávanie trojizbového bytu alebo menšieho domu. V prípade, že mu „dôjde šťava“ sa nemusíte báť, že ostane vypnutý uprostred miestnosti. Xiaomi Mi Robot Vacuum jednoducho pošle upozornenie o nízkej hladine batérie na Váš smartphone a sám sa poberie nabiť do nabíjacej stanice.

Po dizajnovej stránke by sme mohli vyzdvihnúť štýlovosť a minimalistické prevedenie. Na jeho povrchu nájdeme 12 šikovne ukrytých senzorov, ktoré dohliadajú na správnu navigáciu v priestore.

Na spodnej strane nájdete trojicu koliesok, ktoré zabezpečujú obratnosť vysávača v úzkych priestoroch pod gaučom či v rohoch miestnosti. Zásobník s prachom je ľahko dostupný a jeho vybratie aj opätovné vloženie je bezproblémové.

Na ovládanie Xiaomi Mi Robot Vacuum slúži aplikácia Mi Home. Táto aplikácia slúži na ovládanie všetkých domácich spotrebičov od značky Xiaomi a práca s ňou je jednoduchá a intuitívna.

Recenzia na robotický vysávač Klarstein Cleanhero

Nemecká značka Klarstein je synonymom kvality. Funkčnosť, trvácnosť a moderný dizajn – to všetko zdobí spotrebiče Klarstein. Výnimkou nie je ani vysávač Klarstein Cleanhero.

Tento šikovný pomocník do domácnosti Vám uľahčí každodenný život. K dispozícii je v troch farbách: čierna, biela a zelená. Za nás musíme povedať, že najmä zelená farba pôsobí mimoriadne sviežo a moderne.

Jednoduché ovládanie pomocou troch tlačidiel na hornej časti vysávača alebo prehľadného diaľkového ovládania zabezpečuje, že uviesť Klarstein Cleanhero je hračka skutočne pre každého. Vďaka zabudovaným senzorom bez problémov rozpozná okolité steny či rôzne iné prekážky a samostatne vysáva celú plochu miestnosti.

Cleanhero disponuje nastaviteľným časovačom, ktorý umožňuje spustiť vysávanie vo vopred určenú hodinu. To znamená, že povysávané budete mať už po návrate z práce, prípadne nočné vysávanie kancelárie nie je žiadnou prekážkou.

Klarstein Cleanhero

 • Vhodný pre koberce s krátkym vlasom, drevené a tvrdé podlahy, dlažby
 • Bočné kefy pre čistenie rohov a kútov
 • Časovač: nastaviteľné spustenie vysávača
 • Balenie obsahuje množstvo kvalitného príslušenstva

button

Na spodnej časti vysávača sú umiestnené rotujúce čistiace kefy, vďaka ktorým Klarstein Cleanhero nezanechá smietku prachu ani v tých najťažšie dostupných zákutiach či rohoch miestnosti. Cleanhero je jednoducho pomocník, na ktorého sa môžete spoľahnúť!

Recenzia na robotický vysávač Tesla Robostar T80 Pro

Robotický vysávač Tesla Robostar T80 je inteligentný vysávač vybavený navigáciou a systematickým pohybom, čo mu umožňuje dokonalú orientáciu aj vo väčších a členitejších priestoroch.

Ďalšie prednosti tohto vysávača sú predovšetkým nízka hlučnosť na úrovni 55dB, kapacita nádržky na prach s objemom 0,6l a výdrž batérie až 120 min. Spomenúť však musíme aj menšie negatíva, ako nižšiu výšku prahu 1 cm. Robostar T80 tak môže mať pri hrubšom koberci problémy.

Tesla Robostar T80 Pro

 • Jednoduché a intuitívne ovládanie
 • Možnosť stierania vodou
 • Trojnásobná filtrácia s HEPA filtrom
 • Časovač: nastaviteľné spustenie vysávača

button

Chýba mu aj zopár funkcií, ako Wi-fi pripojenie či signalizácia plného zásobníku. Ten si potom musíte manuálne pravidelne kontrolovať, keďže s plným zásobníkom rapídne klesá výkon vysávača a efektivita celkového vysávania.

Tesla Robostar T80 je však vybavená časovačom vysávania, diaľkovým ovládaním a nárazníkom so zabudovanými senzormi. Celkovo ho hodnotíme kladne a odporúčame ho najmä na tvrdé podlahy či tenšie koberce. Prekážky v miestnosti nie sú problém.

Recenzia na robotický vysávač Sencor SVC 7020

Tento robotický vysávač je zlatá stredná cesta pre tých, ktorý nechcú investovať veľké peniaze, no požadujú spoľahlivý výkon a uspokoja sa bez rôznych doplnkových funkcií.

Povedzme si na rovinu, že za danú sumu v ktorej sa tento vysávač predáva, je jeho výkonnosť viac ako fér. Ak máte realistické očakávania, nesklamete sa. Vysávač Sencor SVC 7020 je vyhotovený z plastu, disponuje pomerne malou kapacitou nádržky na nečistoty a krátkou výdržou batérie.

Sencor SVC 7020

 • Určený najmä na plávajúce a drevené podlahy
 • Vynikajúci pomer cena / výkon
 • Na jedno nabitie vysáva až 50 minút
 • Senzory proti pádu zo schodov

button

Vhodný je skôr na rozlohou menšie priestory. Osvedčil sa často v domácnostiach, kde je členom rodiny pes či iné domáce zviera, ktoré za sebou necháva srsť. Na jej pravidelné odstraňovanie je tento jednoduchý robotický vysávač ako stvorený.

Nesklame ani pri náročnejších úlohách, avšak pre dôkladné povysávanie celej domácnosti vrátane hrubších nečistôt odporúčame zvoliť o niečo prepracovanejšiu alternatívu.

Recenzia na robotický vysávač SAMSUNG VR20K9350WK

Robotické vysávače značky Samsung sú vo všeobecnosti výkonné a spoľahlivé, no výrobcovia podcenili dôležité detaily, na ktoré konkurenti kládli väčší dôraz.

Začnime však pozitívnymi vlastnosťami, medzi ktoré určite patrí vysoký sací výkon tohto robotického vysávača. Bez problémov povysáva koberce či rohy miestnosti a hravo si poradí aj s roztrúsenými kúskami pevných nečistôt. Vysávač sám dokáže rozpoznať rozsah nečistôt a podľa potreby aktivuje vyšší výkon.

Orientácia v priestore mu nerobí problém. Vďaka množstvu senzorov sa dokáže vyhnúť prekážkam v miestnosti a dôkladne vysáva aj priestor v ich okolí. Praktické vlastnosti samotného vysávača ho radia medzi absolútne špičky na trhu.

SAMSUNG VR20K9350WK

 • Vysoký sací výkon, dva režimy sania
 • 10 ročná záruka na motor
 • Veľký objem prachovej nádoby až 700 ml
 • Výdrž batérie 90 min

button

To už však nemôžme povedať o aplikácii na ovládanie pomocou smartfónu. Aplikácia Smart Home patrí medzi menej podarený software, ktorý Samsung vypustil. Mnoho zákazníkov sa sťažuje na samotnú pripojiteľnosť k vysávaču.

K dispozícii sú však ďalšie dva spoľahlivé spôsoby ovládania, a to pomocou diaľkového ovládača a tlačidiel na vrchnej strane vysávača. Vysávač Samsung taktiež nepatrí medzi dizajnové skvosty a jeho veľkosť môže niekomu prekážať.

Náš tip: Nakupujte z pohodlia domova! Doprajte si zaslúženú kvalitu za výhodné ceny v overených eshopoch e-spotrebice.sk, electronic-star.sktpd.sk a hej.sk .

  Vložte komentár

  Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*