Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Schodíky pre psa: Skvelá vychytávka, ktorá poteší aj vášho domáceho miláčika

Máte doma malé plemeno psa? Napríklad, buldočeka, čivavu alebo jorkšíra? V tom prípade viete, že im častokrát robí problém vyskočiť na posteľ alebo pohovku. Keďže sú menších rozmerov, mohli by si pri skákaní skôr ublížiť. Na mieste je tak zvážiť zaobstaranie si schodíkov pre psa.

Chcete, aby k vám mal domáci miláčik neobmedzený prístup? Ak ste mu povolili chodiť na posteľ alebo pohovku, pravdepodobne sa to stane aj jeho bezpečným a obľúbeným miestom. Na to tam však malý pes bude musieť vyskočiť. Keďže posteľ a gauč sú vo väčšine prípadov vo vyvýšenej polohe, váš domáci miláčik môže mať s vyskočením problém.

Obzvlášť, ak má nejaké pridružené ochorenia kĺbov a kostí. Mohol by si tak pri skákaní ublížiť. Samozrejme, keď budete doma, môžete vášho domáceho miláčika na posteľ alebo pohovku vyložiť vy sami. Počítajte však s tým, že nebudete mať na to vždy čas a chuť. Obzvlášť, keď vás bude v noci budiť kvôli tomu, aby ste ho vyložili na posteľ.

Riešením sú schodíky pre psa

Našťastie, žijeme v modernej dobe, ktorá ponúka moderné riešenia. Tým sú v tomto prípade schodíky pre psa, ktoré uľahčia vášmu domácemu miláčikovi prechod na vyvýšené polohy ako je gauč alebo posteľ. Psíkovi poskytnú podporu a stabilitu, vďaka čomu sa bude cítiť pri prechode maximálne bezpečne. Výhodou tiež je, že si rýchlo neopotrebuje kĺby, čo sa častokrát stáva pri neustálom zoskakovaní a naskakovaní na posteľ či gauč.

Praktický tip: Keď zakúpite svojmu domácemu miláčikovi schody pre psa, dajte mu čas, nech si na nich navykne. Pravdepodobne mu budú spočiatku cudzie, no ak sa osmelí, rýchlo si na nich navykne. Naučte ho na nich tak, že mu dáte na posteľ alebo pohovku maškrtu a on sám sa rozhodne, ako sa k nej čo najrýchlejšie dostane. Sám rýchlo pochopí, že schody mu to výrazne uľahčia a bude tak chodiť len cez nich.

Ako si vybrať správne schody pre psa?

Na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere vhodných schodíkov pre psa? V prvom rade si všetko dobre premerajte. Je dôležité, aby boli schody dostatočné vysoké a široké. Pes musí po nich komfortne zísť aj vyjsť. Preto by nemali byť zbytočne strmé alebo plytké.

Okrem iného, existujú rôzne veľkosti schodov, aj také, ktoré sú určené pre väčšie plemená. Preto pri výbere zvážte aj hmotnosť vášho domáceho miláčika, pretože tá zase hovorí o celkovej nosnosti schodov.

Najvhodnejší materiál

Čo sa týka materiálu, ideálne je ak spĺňa vlastnosti ako je odolnosť, vysoká spoľahlivosť a dlhá životnosť. Pri kúpe počítajte s tým, že váš domáci miláčik bude schody pre psa využívať dlhé roky a tomu zohľadnite aj výber.

Investujte radšej do vyššej kvality, určite sa to v tomto prípade oplatí. Odporúča sa vybrať protišmykový materiál schodov, aby sa vášmu psíkovi nešmýkalo. Práve pošmyknutie totiž býva častým problémom, obzvlášť, ak má pes problémy s kĺbmi alebo chrbticou.

Nezabúdajte: Schody pre psov sa vyrábajú v kombinácii viacerých materiálov. Predovšetkým ide o tkaninu, polyuretánovú penu umiestnenú vo vnútri schodov a polypropylén, ktorý zväčša tvorí spodnú časť.

Kde nakupovať?

Na internete nájdete síce kvantum produktov, ako sú schodíky pre psa, no len málo z nich je skutočne tak kvalitných, ako sa o nich píše. Ako si vybrať tie správne schody pre psa? My odporúčame nakupovať cez kupsito.sk. Na tejto stránke nájdete tisícky kvalitných produktov, ktorých pôvod je z Poľska.

Mnohí ľudia majú pred tovarom z Poľska predsudky, ale vôbec nemusia, keďže poľský tovar je kvalitný a za výrazne nižšiu cenu. Samozrejme, záleží aj od akého výrobcu nakupujete.

V každom prípade, dnes je známe, že väčšina dodávateľov na Slovensku, ale aj okolitých krajin kupuje tovar z Poľska a predáva ho za extra prirážku. Oplatí sa teda nakupovať priamo cez stránku kupsito.sk z pohodlia domova alebo v Poľsku.

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*