Header Ad

Šport a zdravie

Najčítanejšie

Sedací vak pre maximálny herný zážitok

Ste vášnivým hráčom počítačových hier, tzv. gamer? Hodiny strávené pred obrazovkou prinášajú viaceré zdravotné riziká. Jedným z nich sú aj dôsledky zlého držania tela. Našťastie existuje riešenie, ako si zabezpečiť skvelú oporu pre chrbát a zároveň dosiahnuť maximálne pohodlie. Stavte na komfortné sedacie vaky!

Sedacie vaky pre maximálne pohodlie

Svoj herný zážitok určite nechcete mať pokazený pálčivou bolesťou chrbta, stuhnutými svalmi či krkom, preto je dôležité zabezpečiť pohodlné a ergonomické sedenie. Na rozdiel od klasických stoličiek, ktoré sú zvyčajne nedostatočne polstrované a nútia vás sedieť iba v jednej polohe, ponúkajú sedacie vaky väčšiu flexibilitu. Výplň je tvorená polystyrénovým granulátom, ktorý sa ľahko prispôsobuje tvaru tela a polohe, čím sa uvoľní tlak na vaše svaly – poskytuje tak pohodlie v sede i v ľahu.

Premiestňujte hernú základňu podľa potreby

Striedate počítačové hry, s hrami pre mobilné zariadenia a herné konzoly, ako je napríklad PlayStation a Xbox? V tom prípade vám jedna herná základňa pravdepodobne nestačí. Jedným z benefitov sedacích vakov je aj to, že ich dokážete jednoducho premiestňovať po domácnosti a vytvoriť si pohodlné prostredie na hru kdekoľvek.

Cenovo dostupné riešenie

Na samotnú hernú konzolu ste už pravdepodobne aj tak minuli dosť zo svojich úspor, preto pravdepodobne netúžite vyhodiť ďalší balík peňazí na kúpu drahého herného kresla. Zlatou strednou cestou je z pohľadu kvality sedenia a ceny sedací vak. Aj tu je však rozdiel v tom, aký materiál si zvolíte v závislosti od toho, čo od vaku očakávate. Napríklad modely vyrobené zo syntetickej kože dobre držia tvar, údržba je jednoduchá a sú odolné, na druhej strane sú horšie prispôsobivé.

Trvácnosť sedacích vakov

Sedacie vaky majú navrch aj v kontexte trvácnosti. Existuje len veľmi malé riziko prasknutia či nechceného rozsypania guličkovej výplne. Vaky sú zvyčajne vybavené dvojitým zipsom, ktorý zabraňuje náhodnému otvoreniu. Dodatočnú bezpečnostnú funkciu pridáva aj kryt z vyvýšenej látky. Ak sa vak po čase vysedí, výplň jednoducho doplníte a naďalej si budete vychutnávať skvelý herný zážitok.

Zdroj foto: Ihor Bulyhin / Shutterstock.com

    Vložte komentár

    Vaša mailová adresa nebude zverejnená.*